سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلا1879.6
مظنه5,375,000
18 گرم1,240,800
ارزش سکه12,109,875
قدیم (بهار)13,000,000
جدید (امامی)13,435,000
نیم7,400,000
ربع5,000,000
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

سخنگوی وزارت خارجه: پیام تهران به واشنگتن روشن است، آمریکا دست از یاغی‌گری بردارد

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در واکنش به تقلای آمریکا برای بازگشت تحریم‌های بین‌المللی علیه کشورمان گفت: پیام تهران به واشنگتن روشن است، به جامعه جهانی برگرد و به تعهدات خود برگرد و دست از یاغی‌گری بردار.

به گزارش سایت طلا به نقل از تسنیم، سعید خطیب‌زاده سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در نشست خبری هفتگی خود، پاسخگوی سؤالات خبرنگاران شد.

سخنگوی وزارت امور خارجه در ابتدا با اشاره به برگزاری نشست سالیانه مجمع عمومی سازمان ملل گفت: روزهای آتی مجمع عمومی سازمان ملل به‌صورت برخط برگزار خواهد شد و وزیر امور خارجه دوشنبه‌شب به‌وقت محلی سخنرانی خواهد داشت.

دنیا با اقدامات آمریکا جز ناامنی و جز جنگ و خشونت و خونریزی به خود ندیده است

خطیب‌زاده سپس با توجه به سیاست‌های جنگ‌افروزانه آمریکا در منطقه و جهان گفت: جهان خیالی آقای پامپئو هم امن‌تر نخواهد شد. دنیا با اقدامات آمریکا جز ناامنی و جز جنگ و خشونت و خونریزی به خود ندیده است. میراث شوم حضور آمریکا در مناطق مختلف دنیا از جمله در افغانستان مظلوم و فلسطین مظلوم چیزی جز شکست نبوده است.

پیام تهران به واشنگتن روشن است

سخنگو در ادامه با یادآوری تلاش بامداد دولت آمریکا برای فعال کردن مکانیسم ماشه گفت: تصور می‌کنم تلخ‌ترین روزها و ساعات برای آمریکا رقم می‌خورد.

پیام تهران به واشنگتن روشن است؛ به جامعه جهانی برگرد و به تعهدات خود برگرد و دست از یاغی‌گری بردار و جامعه جهانی تو را خواهد پذیرفت.

آمریکا در ادعای خود بسیار بسیار منزوی است. این‌که آمریکا در مرکز ادعایی خود منزوی شود، بهترین نشانه برای این است که قدرت او چقدر پوشالی است.

قلدری آمریکا یک نقص دارد، این‌که دنیا در حال تغییر است و به‌دلیل سیاست‌های خود ترامپ اولین قربانی خود آمریکا شده است.

آمریکا به‌خوبی می‌داند که چقدر ادعایش پوچ، بیهوده و بی‌اثر است. اما جهان به‌گونه‌ای دیگر نیز تغییر کرده است و آن برآمدن کشورهای متعهد و مستقلی مانند ایران است.

هر اقدامی که ناقض منافع ایران و قوانین بین‌المللی باشد، با جدیت پاسخ داده می‌شود، که دست از راهزنی دریایی و هوایی بردارند.

عاقلان دانند که فشار حداکثری آمریکا موفق بوده است یا مقاومت حداکثری ملت ایران. عاقلان دانند که آمریکا بعد از 20 سال می‌نشیند در افغانستان برای فرار آبرومند مذاکره می‌کند. عاقلان دانند که چه اتفاقی در خلیج فارس، قفقاز و... می‌افتد. آمریکا روزهای تلخی را سپری می‌کند. ایالات متحده جز این ادعاهای واهی هیچ حرف دیگری نمی‌تواند بزند.

برجام

برجام توافقنامه‌ای است که یک بار مذاکره و جمع‌بندی، امضا و مهر و موم شده است، هر اقدامی که بخواهد این مهر و موم را باز کند، به‌مفهوم پایان برجام است.

موضوع برجام و اقدامات یکجانبه آمریکا را باید از هم تفکیک کنیم. بعد از خروج آمریکا از برجام طرف‌های برجام به‌ویژه در خصوص اثر رفع تحریم‌های اقتصادی به تعهدات خود به‌طور فزاینده‌ای پایبند نبوده‌اند. ما هم 5 گام کاهش تعهدات را انجام داده‌ایم. اما  در موضوع اقدامات یکجانبه ترامپ که بخشی به‌خاطر انتخابات آمریکا و بخشی هم برای فشار بر ملت ایران است، به‌صورت متحد و شفاف عمل کرده‌اند. مهمترین موضوع این است که این «نه» بزرگ و متحد به‌صورت یکجا دوباره گفته شود که آمریکا دست از این اقدامات بردارد.

سخنرانی ظریف در شورای روابط خارجی

این امر مرسومی بوده است که وزیر امور خارجه کشورمان در حاشیه سفر به سازمان ملل در اندیشکده‌ها سخنرانی می‌کردند و این اتفاقاً ترس مقامات آمریکا را نشان می‌دهد که از شنیده شدن صدای ایران می‌ترسند، حضور آقای ظریف طبیعی است، معضل و مشکل، رژیم در کاخ سفید است.

علت لغو سفر ظریف به اروپا

دولت آمریکا و رژیم فعلی در کاخ سفید هیچ انتخابی جز احترام به قوانین و نُرم‌های بین‌المللی ندارد و جرم‌های خود را متوقف کند و آسیب‌هایی را که به ملت ایران زده است جبران کند. سفر آقای ظریف قبلاً هم یک بار گفتم که در حال برنامه‌ریزی بوده و نهایی نشده بود و به‌دلیل بحران کرونا احتمالاً فعلاً انجام نشود، اما برخی به‌دنبال این هستند که از هیچ چیز یک چیزی را در بیاورند.

تقویت حضور رژیم صهیونیستی در ارمنستان

یک رژیم جعلی و غاصب در سرزمین‌های فلسطینیان بیش از 70 سال است که تعدی می‌کند. طی چند ماه گذشته به دوستانمان در ارمنستان موارد را گفته‌ایم. رژیم اشغالگر قدس نه در این منطقه (قفقاز) و در منطقه جایگاهی ندارد.

خرابکاری در نطنز

جمع‌بندی‌های موضوع در اختیار نهادهای امنیتی و اطلاعاتی است و اگر بُعدی از آن به دستگاه سیاست خارجی برگردد ما حتماً اقدام خواهیم کرد، هنوز به ما چیزی اعلام نشده است.

طرح صلح هرمز

طرح صلح هرمز یک مسیر است البته این طرح فراگیرترین، هم از حیث اصول و هم از حیث حضور کنشگران است. این طرح به خودی خود یک پویایی ایجاد کرد. ما همچنان به چارچوب و اصولی که در چارچوب این طرح ارائه کردیم پایبندیم. امیدواریم که روزی به یک سازوکار منطقه‌ای ختم شود.

سایر خبر های مفید در 1 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

پر بحث ترین خبرها
اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا