سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلا2061
مظنه4,773,000
18 گرم1,101,800
ارزش سکه10,753,569
قدیم (بهار)10,950,000
جدید (امامی)11,290,000
نیم5,650,000
ربع3,300,000
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

ورود قدرتمند شاخص بورس به کانال جدید/اصلاح موقت، لازمه رشد پرشتاب شاخص بورس

شاخص بورس امروز به میزان بی‌سابقه ۷۱ واحد صعود کرد و وارد کانال یک میلیون و ۸۰۰ هزار واحد شد. یک کارشناس اقتصادی گفت: سهامداران نباید نگران اصلاح شاخص بورس که گاهی در بازار رخ می‌دهد باشند، زیرا اصلاح موقت، لازمه رشد پرشتاب نماگر این بازار است.

به گزارش سایت طلا ، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز بعد از اصلاحی که در روز گذشته انجام شد، به مدد فشار تقاضا برای خرید سهام و سرریز شدن نقدینگی سرگردان جامعه به سمت این بازار امروز با جهش 71 هزار و 484 واحدی به رقم بی‌سابقه یک میلیون و 812 هزار و 834 واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هم وزن امروز 14 هزار و 618 واحد افزایش یافته و به رقم 485 هزار و 892 واحد رسید.

ارزش روز بازار در بورس اوراق بهادار تهران امروز به بیش از 6 میلیون و 787 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز در بورس تهران ظرف 4 ساعت بیش از 10.7 میلیارد سهام حق تقدم و اوراق مالی در قالب 1.7 میلیون نوبت معامله و به ارزش 19 هزار میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز همچنین ارزش معاملات فرابورس ایران بیش از 8 هزار میلیارد تومان رسید که در مجموع امروز در بورس اوراق بهادار و فرابورس ایران به بیش از 27 هزار میلیارد تومان داد و ستد صورت گرفته که اگر فقط 10 درصد از این رقم که پول جدید به شمار می‌رود، جذب تولید و نوسازی خطوط تولید شرکت‌ها شود می‌تواند برای خود رونق ایجاد کند.

به گفته کارشناسان این روزها مهمترین دلیل رشد شاخص بورس سرازیر شدن نقدینگی سرگردان بازار به سمت بورس است که به خاطر رکود سایر بازارها از جمله مسکن وارد بورس شده و با توجه به اینکه از صدها هزار شرکت موجود در کشور تنها 700 شرکت در بورس و فرابورس حضور دارند، این بازار از عمق کافی برخوردار نیست و لازم است شرکت‌های جدید وارد بورس شوند و شرکت‌های موجود میزان بیشتری از سهام خود را در بازار عرضه کنند و سهام شناور آنها که قابل خرید و فروش باشند، اضافه شود.

در این شرایط بارها کارشناسان عنوان کرده‌اند، مردم با مطالعه و تحقیق وارد بورس شوند و از سهام ارزنده خریداری کنند. به گونه‌ای که برخی شرکت‌ها با وجود زیان دهی سهام‌شان در بورس هفت برابر شده و این به خاطر فشار تقاضا برای خرید سهام و تقاضای سیری ناپذیر مردم برای ورود به بورس است.

امسال 4 میلیون کد بورسی جدید صادر شده و روزانه بیش از صد هزار نفر وارد بورس می‌شوند و این اگر به  درستی مدیریت نشود، در آینده می‌تواند به یک تهدید تبدیل شود. اما اگر شرکت‌ها بتوانند با جمع‌آوری این نقدینگی و سوق دادن به سمت تولید از این فرصت استفاده کنند، حضور مردم در بورس به یک فرصت تبدیل می‌شود.

شاخص کل فرابورس نیز ۵۶۰ واحد رشد کرد و در رقم ۱۸ هزار و ۸۲۸ واحد ایستاد. در این بازار ۸۷۴ هزار معامله به ارزش ۸۲ هزار و ۴۹۱ میلیارد ریال انجام شد.

پتروشیمی مارون، سرمایه‌ گذاری صبا تامین، پتروشیمی تندگویان، سهامی ذوب‌آهن اصفهان، سنگ آهن گوهرزمین، پتروشیمی زاگرس و فولاد هرمزگان جنوب نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را روی فرابورس گذاشتند و پتروشیمی تندگویان، سهامی ذوب‌آهن اصفهان، گروه صنایع کاغذ پارس، بانک دی، توسعه مولد نیروگاهی جهرم، تولید نیروی برق دماوند و سیمان لار سبزوار نمادهای پربیننده این بازار بودند.

 

اصلاح موقت، لازمه رشد پرشتاب شاخص بورس

«رضا آریاراد» امروز به اصلاح شاخص بورس در بازار روز گذشته اشاره کرد و گفت: شاخص کل بورس که بیانگر سطح عمومی قیمت و تغییرات قیمت سهام شرکت‌های پذیرفته شده در بورس است، پس از صعود بی‌وقفه یک ماهه و حدود ۸۰۰ هزار واحدی باید اصلاحی را تجربه می‌کرد.

وی با تاکید بر اینکه اصلاح شاخص بورس می‌تواند مزایایی را با خود به همراه داشته باشد، اظهار داشت:‌ یکی از جنبه‌های مفید این اصلاح می‌تواند واقعی‌تر شدن قیمت سهام، قرار گرفتن فرصت‌های کافی در اختیار فعالان بازار جهت انتخاب و تحلیل سهام مورد نظر و در نهایت تصمیم‌گیری برای سفارش‌گذاری و معامله باشد.

آریاراد خاطر نشان کرد: به نظر می‌رسد در روزهای آینده و بعد از اصلاح کوتاه‌مدت شاخص بورس دوباره شاهد ادامه روند صعودی پرشتاب شاخص بورس باشیم.

این کارشناس اقتصادی به عواملی که باعث بازگشت دوباره روند صعودی ارزش سهام در بازار امروز شد، اشاره کرد و افزود: افزایش حجم روزانه نقدینگی به بورس، خبرهای مثبت مجامع در تعیین سود، صحبت‌های اخیر مسئولان دولتی مبنی بر فراهم کردن بسترهای سرمایه‌گذاری برای سهامداران و همچنین ارزشمندتر شدن دارایی شرکت‌های بورسی با توجه شرایط حاکم تورم در اقتصاد کشور از جمله عواملی هستند که شاخص بورس را بعد از اصلاحی کوتاه مدت دوباره به مسیر صعودی باز می‌گرداند.

وی سرمایه‌گذاران را مورد خطاب قرار داد و گفت: با توجه به افزایش بی‌سابقه ورود نقدینگی و سرمایه‌گذاری در این بازار، توصیه ما به سرمایه‌گذاران تازه وارد این است که از طریق مشاوره با کارشناسان خبره بورس نسبت به سرمایه‌گذاری مطمئن و با انگیزه بلندمدت اقدام به خرید سهام کرده و از هیجانات مقطعی، ‌ نوسان‌گیری و تشکیل صف‌های خرید و فروش که برخلاف اصول منطقی سرمایه‌گذاری بوده و نتیجه ضرر و زیان‌های زیادی را در پی دارد، پرهیز کنند.

آریاراد اظهار داشت: با نگاهی تحلیلی و واقع‌بینانه به شاخص بورس می‌توان گفت، افرادی نسبت به سرمایه‌گذاری در این بازار موفق بوده‌اند که با انتخاب سهام کارشناسی شده و با دیدگاهی بلند مدت، وارد بازار سهام شده و از پتانسیل بالای روند صعودی ارزش سهام، بدون در نظر گرفتن افزایش و کاهش‌های مقطعی و هیجانی تنها با نگهداری سهام خود از سود این بازار بهره مند شده‌اند.

این کارشناس اقتصادی اظهار داشت: در این زمینه می‌توان به سرمایه‌گذاری در صنعت خودرو، گروه بانکی، معدنی و نفتی اشاره کرد که تفاوت قیمت سهام هریک از آنها در بازه زمانی یک ساله و بیش از یک سال و با افزایش چند برابری خود بازدهی هنگفتی را در اختیار سهامداران قرار داده‌اند.

 

سایر خبر های مفید در 1 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا