اونس طلا1756
مظنه4,961,000
18 گرم1,145,200
ارزش سکه11,177,133
قدیم (بهار)11,350,000
جدید (امامی)11,690,000
نیم5,950,000
ربع3,500,000
 

توصیه پایگاه صهیونیستی بلومبرگ به IMF؛ پول نقد به ایران ندهید

پایگاه صهیونیستی آمریکایی بلومبرگ با اشاره به درخواست ایران از صندوق بین المللی پول برای دریافت کمک ۵ میلیارد دلاری به دلیل شیوع ویروس کرونا، با اشاره به دلایلی واهی سعی دارد هرگونه کمک مستقیم مالی به ایران را نادرست جلوه کند

پایگاه صهیونیستی آمریکایی بلومبرگ طی یادداشتی با اشاره به درخواست ایران از صندوق بین المللی پول برای دریافت کمک 5 میلیارد دلاری به دلیل شیوع ویروس کرونا سعی کرده است پاسخ احتمالی منفی صندوق بین المللی پول را به این درخواست توجیه کند و از پیش، افکار عمومی جهان را برای پذیرش این تصمیم آماده کند.

این پایگاه صهیونیستی نوشت: دولت ایران از صندوق بین‌المللی پول خواسته در سمت درست تاریخ بایستد و 5 میلیارد دلار برای مبارزه با همه گیری ویروس کرونا به ایران کمک کند. این اولین باری است که جمهوری اسلامی از این سازمان چند ملیتی تقاضای کمک کرده است (آخرین بار 20 سال پیش قبل از انقلاب 1979 بود).

این مسئله برای جامعه بین الملل و آمریکا که در تصمیمات صندوق بین‌المللی پول حق وتو دارد باعث سردرگمی شده است. مسلما مردم ایران نیاز به کمک دارند ولی به رهبران ایران اعتمادی نیست.

بلومبرگ در ادامه به دلایلی واهی اشاره می کند و سعی دارد با اتکا به آن ها هرگونه کمک مستقیم مالی به ایران را نادرست جلوه دهد

ایران پس از چین و ایتالیا بیشترین ضربه را از انتشار ویروس کرونا خورده است و تا حالا 429 نفر جان خود را از دست داده اند. مسلماً دنیا نمی‌تواند کنار بایستد و رنج کشیدن ایران را ببیند ولی مشخص نیست اعطای کمک 5 میلیارد دلاری به ایران این مشکلات را تسکین دهد.

اولاً ایرانی‌ها همچنان این بحران را دست کم می‌گیرند. گرچه بسیاری از سیاستمداران و شخصیتهای معروف مذهبی ایران به این ویروس مبتلا شده اند، ولی هنوز چندان با جدیت به آن پرداخته نمی شود.

سایر مقام‌های ایران مقصر شیوع این بیماری را عامل همیشگی می دانند، یعنی تحریم های اقتصادی آمریکا. حسن روحانی رئیس جمهور ایران اجازه قرنطینه شدن شهر قم را در زمان آغاز شیوع این ویروس نداد و بسیاری پروازهای ایران و چین زمانی که سایر کشورها سفر به چین را لغو کرده بودند بر قرار بود.

این پایگاه صهیونیستی، در ادامه شرط و شروطی را برای کمک به ایران مطرح کرده است که با اصول حاکمیتی و اصل استقلال ایران در تضاد و تعارض است و هیچ کشور مستقلی آن را قبول نخواهد کرد.

این گزارش افزود است: این نگرانی وجود دارد که بخش بزرگی از کمک مالی صندوق بین‌المللی پول برای مبارزه با ویروس کرونا برای اهداف دیگری مصرف شود. بنابراین ترجیح می‌دهند به هر نوعی به ایران کمک کنند ولی پول نقد در اختیار این کشور قرار ندهند.

اول، هر گونه کمکی به ایران باید به این شرط انجام شود که سازمان های چندجانبه مثل سازمان جهانی بهداشت مسئولیت مبارزه با ویروس کرونا را در ایران برعهده بگیرند. پس از آن صندوق بین‌المللی پول باید یک صندوق 5 میلیارد دلاری تشکیل دهد که تنها سازمان های چندجانبه مجوز استفاده از آن را داشته باشند. از این پول برای خرید تجهیزات و ملزومات بهداشتی و همچنین هزینه های مربوط به به کارگیری کارکنان غیر ایرانی در این بخش استفاده می شود.تهران موظف است حقوق کارکنان بهداشتی خود را خودش پرداخت کند. همچنین می تواند از کانال بانکی جدیدی که در سوئیس برای واردات کالاهای بشردوستانه باز شده استفاده کند.

این ترتیبات احتمالاً بهترین راه برای کمک به ایرانی هاست و صندوق بین المللی پول می تواند بگوید که در سمت درست تاریخ ایستاده است.

خبر های فعال سایت 0

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد