سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

رکورد معامله پوند زده شد

بانک مرکزی انگلیس از رکوردشکنی جدید حجم مبادلات پوند خبر داد.

به گزارش سایت طلا  به نقل از رویترز، انگلیس سرانجام پس از سه سال بحث و جدل به نخستین کشوری تبدیل شد که اتحادیه اروپا را ترک می کند. با مشخص شدن سرانجام برگزیت اکنون درخواست معامله‌گران برای مبادله پوند افزایش پیدا کرده و طبق اعلام بانک مرکزی انگلیس، حجم مبادلات پوند در سطح جهان با رسیدن به ۲.۸۸ تریلیون دلار در طول روز رکورد جدیدی را به ثبت رسانده است. این میزان ۱۱ درصد بیشتر از متوسط روزانه مبادلات پوند در سال قبل است.

بنا بر اعلام بانک مرکزی انگلیس، در سال گذشته به طور متوسط ۴۳۱ میلیارد دلار مبادله ارزی تبدیل پوند به دلار و بالعکس انجام شده است که ۱۵ درصد کل تراکنش ها را شامل می شود. میزان تمایل معامله گران انگلیسی به دلار در مقایسه با سال قبل ۱۲.۶ درصد بیشتر شده است.

از سوی دیگر داده های منتشر شده توسط دفتر منطقه ای فدرال رزرو در نیویورک نشان می دهد که میزان مبادلات ارزی روزانه در نیویورک به ۳۵۸.۳ میلیارد دلار رسیده که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل نشان دهنده کاهش محسوس ۲۱ درصدی است.

بانک تسویه بین‌المللی نیز در گزارشی پیش‌تر اعلام کرده بود که مبادلات ارزی در جهان رکورد تازه ای را به ثبت خواهد رساند که در این بین مبادلات پوند یکی از بیشترین افزایش ها را تجربه خواهد کرد.

دن مارکوس، معامله‌گر ارزی در موسسه " پارفکس" گفت: افزایش میزان مبادلات ارزی بر حسب پوند مساله غافل‌گیر کننده ای نبود اما رشد مبادلات دلار و یوان بیش از میزانی بود که پیش تر انتظارش را داشتیم.

دسترسی به بازارهای مالی کشورهای اتحادیه اروپا یکی از اصلی‌ترین زمینه های اختلاف نظر بین لندن و بروکسل است و بسیاری از معامله گران با پیش‌بینی طولانی بودن زمان دسترسی به کامل به بازارهای مالی اروپایی، تمایل بیشتری به خرید دلار پیدا کرده اند.

سایر خبر های مفید در 3 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا