سایت طلا را در تلگرام دنبال کنید.
اونس طلا1464.4
مظنه1,780,500
18 گرم411,000
ارزش سکه4,011,467
قدیم (بهار)4,010,000
جدید (امامی)4,046,000
نیم2,100,000
ربع1,300,000

آلمان و فرانسه: برای کاهش تنش‌های مربوط به ایران تلاش می‌کنیم

وزرای خارجه آلمان و فرانسه اعلام کردند که پاریس و برلین تلاش‌های خود را برای کاهش تنش‌های مربوط به ایران افزایش خواهند داد.

ژان ایو لودرایان وزیر خارجه فرانسه امروز چهارشنبه پس از نشست کابینه در پاریس گفت: فرانسه و آلمان تلاش‌های خود را برای کاهش تنش‌های مربوط به ایران افزایش خواهند داد، ولی زمان به سرعت در حال از دست رفتن است و نمی‌توان خطر وقوع جنگ را رد کرد.

وی در ادامه افزود: ما می‌خواهیم تلاش‌های خود را هماهنگ کنیم تا یک روند تنش‌زدایی آغاز شود. هنوز فرصت باقی است و امیدواریم بازیگران، آرامش بیشتری نشان دهند. هنوز زمان وجود دارد، ولی زمان کمی باقی است.

رویترز پیش از این گزارش داده بود که علی‌رغم تهدیدات ایران برای نقض یکی از محدودیت‌های اصلی اعمال‌شده در توافق هسته‌ای، 3 کشور اروپایی امضا‌کننده برجام یعنی بریتانیا، آلمان و فرانسه تلاش‌های جدیدی را آغاز کرده‌اند تا همچنان ایران را در توافق هسته‌ای نگه دارند؛ ولی به‌نظر می‌رسد آنها به پایان مسیر دیپلماتیکی نزدیک شده‌اند که 15 سال قبل آن را آغاز کرده‌اند.

هایکو ماس وزیر خارجه آلمان نیز که در نشست کابینه فرانسه شرکت کرده بود، در این باره گفت: خطر جنگ در خلیج‌فارس هنوز از بین نرفته است. ما باید همه تلاش خود را انجام دهیم تا جنگ اتفاق نیفتد، به همین دلیل است که در حال مذاکره با همه طرف‌ها هستیم. من در ایران بودم و همین‌طور در حال مذاکره با آمریکایی‌ها هستیم. ما نیاز به تنش‌زدایی از طریق گفتگو داریم.

وزیر خارجه فرانسه نیز افزود: تهدید ایران برای نقض برخی مفاد توافق هسته‌ای و افزایش ذخایر اورانیوم غنی‌شده طی 10 روز بسیار نگران‌کننده است و این مسئله به نفع تهران نخواهد بود.

وی اظهار داشت: ما همچنین تصمیم آمریکا برای نقض برجام و خروج از این توافق را تصمیم خوبی نمی‌دانیم و بر این باوریم که کمپین حداکثر فشار بر ایران نقش مهمی در تنش‌های فعلی داشته است.

انتهای پیام/

سایر خبر های مفید در 3 روز گذشته

برچسب ها :

سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

پر بحث ترین خبرها
اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا