سایت طلا را در تلگرام دنبال کنید.
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

پامپئو برنامه سفر به مسکو را برای دیدار با اروپا درباره ایران تغییر داد

وزیر خارجه آمریکا برنامه سفر به پایتخت روسیه را به سفر به «بروکسل» تغییر داد تا در آنجا با مقامات اروپایی درباره ایران بحث و گفت‌وگو کند.

یکی از مقامات وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که «مایک پامپئو» وزیر خارجه این کشور برنامه سفر خود به «مسکو» را تغییر داد تا با مقامات کشورهای اروپایی در «بروکسل» پایتخت بلژیک در خصوص ایران دیدار و گفت‌وگو کند.

خبرگزاری رویترز در این خصوص گزارش کرد، یکی از مقامات وزارت خارجه آمریکا که خواست نامش فاش نشود، گفت که پامپئو که شب گذشته پایگاه «اندرو» در نزدیکی واشنگتن را به سمت بروکسل ترک کرد، قرار است امروز (دوشنبه) قبل از عزیمت به روسیه، با مقامات اروپایی در خصوص ایران و دیگر موضوعات گفت‌وگو کند.

با اینحال این مقام آمریکایی ادامه داد، وزیر خارجه آمریکا همچنان قصد دارد روز سه‌شنبه در «سوچی» با «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه و «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه دیدار و گفت‌وگو کند.

سفر پامپئو به سوچی، اولین دیدار وی به روسیه از زمان انتصاب بعنوان وزیر خارجه آمریکا محسوب می‌شود و وی قصد دارد در این سفر با رئیس‌جمهور و وزیر خارجه روسیه درباره اقدامات روسیه در جهان که از نظر واشنگتن «تهاجمی و ثبات‌زدا» است، بحث و گفت‌وگو کند.

چهارشنبه هفته گذشته، در پی بدعهدی آمریکا و همپیمانان اروپایی این کشور در عمل به تعهداتشان ذیل برجام، «حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران، توقف برخی تعهدات تهران ذیل برجام را اعلام کرد و مهلت 60 روزه‌ای را به کشورهای امضاکننده برجام برای عمل به تعهدات برجامی‌اشان داد.

طبق گزارش رویترز، کشورهای اروپایی اعلام کردند که خواستار حفظ برجام هستند و «اولتیماتوم‌‌های» تهران را رد کردند.

دو مرتبه در هفته گذشته پامپئو در دقایق آخر، برنامه سفر خود را تغییر می‌دهد و به نوعی علت تغییر این برنامه‌ها بحث ایران است.

پیش از این، وزیر خارجه آمریکا سفر خود به برلین را برای سفر به «بغداد» لغو کرد و سپس توقف در «گرینلند» را لغو کرد تا از لندن به خانه بازگردد.

انتهای پیام/

برچسب ها :

ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است
DD

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا