سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز

نظرات این خبر غیر فعال شده است

اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

تمدید معافیت هند از تحریم نفتی ایران به شرط کاهش واردات

مذاکرات در مورد معافیت از تحریم های نفتی ایران نشان می دهد که احتمال تمدید آن وجود دارد، به شرطی که هند مقادیر کمتری نفت از ایران وارد کند .

به نقل از دِ هیندو، مقامات هندی از نزدیک با مقامات آمریکا کار می کنند تا مطمئن شوند دو ضرب العجل اوایل ماه می برای دولت هند با نتایج مثبت پایان می یابد. یکی پایان معافیت ها برای خرید نفت ایران است و دیگری تصمیم گیری هایی در مورد بیرون رفتن هند از سیستم کلی امتیازدهی (GSP) است .
در حالی که تصمیم گیری در مورد GSP را می توان تا پس از انتخابات به تعویق انداخت، مذاکرات در مورد معافیت از تحریم های نفتی ایران نشان می دهد که احتمال تمدید آن وجود دارد، به شرطی که هند مقادیر کمتری نفت از ایران وارد کند .
وزارت امور خارجه هند هفته گذشته طی گفتگو با سیگال مندلکر ، معاون وزیر خزانه داری آمریکا در امور تروریسم و اطلاعات مالی اعلام کرد هر دو طرف از ماه نوامبر درگیر مسئله واردات نفت هند از ایران بوده اند . مندلکر در اوایل آوریل برای بحث در مورد تحریم های آمریکا علیه ایران و ائتلاف جهانی برای مبارزه با حمایت دولت ایران از تروریسم و رفتارهای مداخله گرانه آن ، وارد دهلی نو شد .
هند ، ترکیه و چین تنها کشورهایی بودند که واردات قابل توجهی از ایران داشتند. دولت مودی پس از اظهارات اولیه خود مبنی بر اینکه تنها تحریم های سازمان ملل را به رسمیت می شناسد نه تحریم های یک جانبه را ، موضع خود را در مذاکرات برای معافیت از تحریم های ایران نرم تر کرده است .
طبق منابع آگاه، آمریکا در نظر دارد شش ماه دیگر معافیت ها را تمدید کند ولی مقدار نفت وارداتی هند از ایران را نسبت به دور قبل از معافیت ها کاهش می دهد . راویش کامور، سخنگوی وزیر امور خارجه هند گفت: « معافیت ها در 4 می پایان می یابند. باید صبر کنیم و ببینیم. مسئله مهم این است که ما به حفاظت از امنیت انرژی خود ادامه می دهیم .مذاکرات بین هند و آمریکا ادامه دارد » .
یک مقام ارشد دولتی هند گفت: « در حالی که خوشحالیم افزایش صادرات آمریکا به هند مخصوصا نفت خام و ال ان جی، باعث 7.1 درصد کاهش در کسری تجارت در سال گذشته شده، ولی بسیار چالش های ساختاری در روابط تجاری با آمریکا وجود دارد که باید حل شوند » .
 

سایر خبر های مفید در 3 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا