سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

توافق میلیاردی قطر با آمریکایی‌ها برای توسعه انرژی

شرکت قطر پترولیوم قراردادهای مقدماتی به ارزش بیش از ۹ میلیارد ریال قطر (۲.۴۷ میلیارد دلار) با شرکت‌های خدمات نفتی شلومبرگر و بیکرهیوز برای تقویت صنعت انرژی داخلی امضا کرد.

قطر که بزرگترین صادرکننده LNG جهان است، با بایکوت تجاری برخی از کشورهای عربی مواجه بوده و می‌خواهد وابستگی به واردات را کاهش داده و تولید داخلی را بالا ببرد.

سعد الکعبی، مدیرعامل قطر پترولیوم در مراسم امضای تفاهم نامه با شرکت‌های شلومبرگر و بیکرهیوز گفت: در راستای وظیفه ملی برای توسعه صنعت انرژی در قطر و تقویت خودکفایی، لازم دانستیم بسیاری از صنایع حمایت کننده در بخش انرژی را داخلی کنیم.

توافق‌های مقدماتی شامل سرمایه گذاری در تأسیسات تولید، آموزش و توسعه است.

کعبی همچنین اعلام کرد شرکت خدمات نفتی "مک درموت" نیز یک توافق جوینت ونچر با شرکت حمل انرژی نقیلات قطر برای ساخت سکوهای دریایی برای ساختارهای ساحلی و فراساحلی امضا کرده است.

وی بدون اشاره به تاریخ مشخصی، اعلام کرد انتظار دارد قطر پس از ساخت صنعت انرژی داخلی، با جایگزین کردن واردات حدود ۹ میلیارد ریال در سال صرفه‌جویی کند.

بر اساس گزارش رویترز، قطر قصد دارد تولید سالانه LNG را به میزان ۴۳ درصد تا سال ۲۰۲۴-۲۰۲۳ افزایش داده و به ۱۱۰ میلیون تن در سال در مقایسه با ۷۷ میلیون تن فعلی برساند.

سایر خبر های مفید در 3 روز گذشته

برچسب ها :

سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا