سایت طلا را در تلگرام دنبال کنید.
اونس طلا1527.6
مظنه1,812,500
18 گرم418,400
ارزش سکه4,083,563
قدیم (بهار)4,090,000
جدید (امامی)4,163,000
نیم2,150,000
ربع1,340,000

درخواست حمایت ونزوئلا از اوپک در برابر تحریم‌های آمریکا

رئیس جمهور ونزوئلا در نامه ای به اوپک خواستار حمایت اوپک از کشورش در برابر تحریم‌های آمریکا شد.

اخبار جدیدتر و مرتبط با این خبر را مشاهده نمایید:

نیکلاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا خواهان حمایت اوپک در برابر تحریم های آمریکا بر صنعت نفت کشورش است. وی به تأثیر این تحریم ها بر قیمت نفت و خطرات احتمالی آن برای سایر اعضای اوپک اشاره کرد .
ولی یکی از منابع آگاه گفت که اوپک هیچ بیانیه رسمی منتشر نکرده است. ونزوئلا یکی از اعضای بنیانگذار اوپک است. اوپک اعلام کرد نگران سیاست نفت است نه امور سیاسی .
بیش از 40 کشور از جمله آمریکا، قدرت های اروپایی و اکثر آمریکای لاتین، خوان گوایدو رقیب مادورو را به عنوان رئیس جمهور مشروع این کشور به رسمیت می شناسند .


تقاضای کمک از اوپک طی نامه ای به بارکیندو، دبیرکل اوپک به تاریخ 29 ژانویه ارسال شد، یعنی یک روز پس از اعمال تحریم های آمریکا بر شرکت نفت دولتی ونزوئلا ، PDVSA .
مادورو در این نامه نوشت: « کشور ما امیدوار است از همکاری و حمایت کامل کشورهای عضو اوپک و کنفرانس وزرای این گروه در برابر دخالت غیرقانونی و خودسرانه آمریکا در امور داخلی ونزوئلا بهره مند شود » .
« من حمایت محکم و همکاری شما را برای محکوم کردن و مقابله با این سلب مالکیت شرم آور یکی از اعضای اوپک از سرمایه هایش می خواهم ».
مادورو نوشت که اوپک باید به پیدا کردن یک راه حل کمک کند، چون این تحریم ها بر بازار انرژی جهان تاثیر می گذارد و خطر آن متوجه سایر کشورهای عضو این سازمان هم می شود .


تحریم ها بر ونزوئلا، قیمت جهانی نفت را بالا برده است. نفت در روز دوشنبه 62 دلار در هر بشکه معامله شد .
تحریم ها بیش از 20 نفتکش حاوی نفت ونزوئلا را سرگردان کرده است.
اوپک تمایل دارد از درگیری های سیاسی اعضایش دوری کند. سال گذشته اوپک درخواست ایران را برای مذاکره در مورد تحریم های آمریکا علیه تهران و برگزاری یک نشست سیاست گذاری رد کرد .
ونزوئلا زمانی یکی از سه تولیدکننده بزرگ اوپک بود که پس از فروپاشی اقتصادش، سالهاست رو به افول می رود .
شرکت مشاوره و تحقیقاتی ریستاد، کاهش تولید ونزوئلا را تا 680 هزار بشکه در روز در سال آینده پیش بینی می کند. تولید این کشور در پایان 2018 ، 1.34 میلیون بشکه در روز بود .
ونزوئلا به همراه لیبی و ایران از آخرین توافق کاهش تولید اوپک معاف شدند که دلیل آن هم کاهش ناخواسته تولید در این کشورهاست .
 


ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است
DD

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا