سایت طلا را در تلگرام دنبال کنید.
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

بروز کمبود عرضه نفت در بازار به دلیل تحریم نفتی ونزوئلا

رئیس شرکت دولتی نفت کویت گفت که عرضه جهانی نفت در سال جاری به خاطر کاهش قابل توجه صادرات ونزوئلا ضربه خواهد خورد .

اخبار جدیدتر و مرتبط با این خبر را مشاهده نمایید:

 هاشم هاشم رئیس شرکت دولتی نفت کویت گفت که عرضه جهانی نفت در سال جاری به خاطر کاهش قابل توجه صادرات ونزوئلا ضربه خواهد خورد .
دولت ترامپ شرکت نفت دولتی ونزوئلا (PDVSA) را تحریم کرده است و هدف آن مهار شدید صادرات نفت خام این عضو اوپک به آمریکا و فشار بر نیکلاس مادورو برای کناره گیری از قدرت است .


هاشم گفت یکی از خطرات شناخته شده برای کمبود عرضه در 2019، کاهش مداوم و بیش از حد انتظار تولید نفت خام ونزوئلا است .
وی همچنین اظهار داشت: « تهدید جنگ تجاری آمریکا و چین و پیام های مختلف از جانب آمریکا مبنی بر افزایش نرخ بهره باعث بی ثباتی در بازارهای سهام دنیا می شود و بی ثباتی قیمت نفت را هم افزایش می دهد » .
اوپک، روسیه و سایر تولید کنندگان غیر عضو اوپک در ماه دسامبر توافق کردند تولید نفت را 1.2 میلیون بشکه در روز از اول ژانویه کاهش دهند .
سهم اوپک از این کاهش تولید 800 هزار بشکه در روز است که 11 عضو اوپک به غیر از ایران، لیبی و ونزوئلا متعهد به انجام آن هستند .
هاشم گفت اقدامات اوپک و متحدانش باید به تعادل دوباره بازارهای نفت در سال جاری کمک کند. وی در مورد کمبود سرمایه گذاری در صنعت نفت هشدار داد و گفت می تواند باعث کاهش عرضه تا 2025 شود .


وی ادامه داد اوپک و کشورهای تولید کننده غیر اوپک از 2017 تا حالا با موفقیت در بازار تعادل ایجاد کرده اند و بی ثباتی قیمت را کاهش داده اند. قیمت نفت برای ترغیب سرمایه گذاری و رشد اهمیت زیادی دارد .
 

برچسب ها :

ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است
DD

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا