سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز

نظرات این خبر غیر فعال شده است

اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
نمایش آخرین اخبار شبکه های مجازی و تلگرام بدون محدودیت در تمامی موضوعات HARKHABAR

کاهش قیمت نفت رشد اقتصادی عربستان را تهدید می‌کند

صندوق بین المللی پول پیش بینی خود را از رشد اقتصادی عربستان در ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ بالاتر برد و اعلام کرد این بهبود شرایط مستلزم قیمت بالاتر انرژی خواهد بود.

صندوق بین المللی پول پیش بینی خود را از رشد اقتصادی عربستان در 2018 و 2019 تغییر داد و اعلام کرد تولید ناخالص داخلی به ترتیب 2.2 و 2.4 درصد افزایش خواهد داشت، یعنی بیشتر از 1.9 درصدی که قبلا برای هر دو سال پیش بینی کرده بود و افزایش فوق العاده نسبت به 0.9 درصد سال 2017.


صندوق بین المللی پول اعلام کرد این بهبود شرایط به خاطر قیمت بالاتر انرژی خواهد بود که ثبات خارجی را بهتر کرده است. همچنین اصلاحات دولت برای افزایش مشارکت داخلی و تقویت فضای تجارت هم بی تاثیر نبوده است.


ثابت ماندن تورم طی سال 2018 پس از افزایش در اوایل سال، به این رشد اقتصادی کمک کرد. اعلام 5 درصد مالیات بر ارزش افزوده در ابتدای سال باعث افزایش تورم از 0.2 درصد در دسامبر 2017 به 3 درصد در ماه ژانویه شد هرچند این مقدار در ژوئن و سپتامبر به 2.1 درصد کاهش یافت و در اکتبر به 2.4 درصد رسید.

هدف از اصلاحات تقویت دورنمای اشتغال داخلی
2018 شاهد اصلاحات متعدد اقتصادی و اجتماعی بود، مثل اجازه رانندگی به زنان، بازگشایی بخش های کلیدی به روی سرمایه گذاران خارجی، پیشرفت در خصوصی سازی بخش هایی از سرمایه های دولت و تحریم بازگشت سینماها به صحنه سرگرمی کشور .


این روند اصلاحات عربستان به همراه اهداف « دورنمای 2030 » در تقویت سرمایه گذاری خصوصی و خارجی در اقتصاد، باعث کاهش بیکاری بین شهروندان سعودی شد.
دولت با قول کاهش نرخ بیکاری از 12.8 درصد فعلی به 9% تا 2020، تعداد بخش های اشتغال را در طول سال افزایش داده و بسیاری اصلاحات در بخش خرده فروشی صورت گرفت.
انتظار می رود دورنمای فرصتهای شغلی در 2019 وسیع تر شود. کسب و کارهای خرده فروشی و عمده فروشی بیشتری باید در مقابل مشاغل مهاجران قرار بگیرند که شامل موقعیت هایی می شود مربوط به خرده فروشی تولیدات و تجهیزات پزشکی، قطعات ماشین، مواد ساختمانی فرش، دوچرخه و قنادی.


کسادی بخش املاک
یک بخشی که عملکرد خوبی در 2018 نداشت بخش املاک بود .قیمت مسکن در سه ماهه سوم 2018 ، 3.1 درصد نسبت به همین زمان در 2017 کاهش داشت .این کسادی بازار املاک علیرغم تلاش برای تقویت فعالیت های مربوط به مسکن صورت گرفت . دولت قصد دارد مالکیت خانه را از نرخ فعلی 50 درصد به 70 درصد در سال 2030 برساند.


بالا و پایین رفتن بازارهای سرمایه
بازارهای سرمایه عربستان سال خوبی را در 2018 تجربه کردند. شاخص اصلی سهام سعودی (تاداوول) حدود 8.5 درصد رشد داشت و به حدود 7850 امتیاز تا دسامبر رسید.


با وجود بالا رفتن شاخص سهام به 8500 در اواخر جولای، بیشتر این موقعیت ها در آخر سال جاری از دست رفت.
به خاطر اعتراضات علیه مرگ روزنامه نگار جمال خاشقچی در کنسولگری عربستان در استانبول، ارزش سهام داخلی کاهش یافت. کاهش قیمت نفت هم بر این شاخص تاثیر گذاشت. قیمت نفت از اوج 86 دلار در هر بشکه ماه اکتبر به حدود 63 دلار در اوایل دسامبر رسید و باعث شد بسیاری کارخانه های پتروشیمی عربستان و تولید کنندگان شاهد کاهش ارزش سهامشان باشند.


علیرغم کاهش قیمت نفت، عربستان به تولید بالایی دست یافت که مقدار آن بین 11.1 تا 11.3 میلیون بشکه در روز در ماه نوامبر بود، یک میلیون بشکه بالاتر از ماه های قبل.
 

سایر خبر های مفید در 3 روز گذشته


سایر خبر های این گروه
.
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا