اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
 

تازه ترین تحلیل ساکسو بانک از روند قیمت جهانی طلا در کوتاه مدت

سایت طلا : تحلیلگران ساکسو بانک بر این باورند که قیمت جهانی طلا برای دستیابی به یک مسیر کاملا صعودی هنوز فاصله زیادی دارد.

به گزارش کیتکو نیوز ، در حالی که قیمت جهانی طلا بار دیگر تحت تاثیر کاهش شدید شاخص سهام در بازارهای بین المللی و افت ارزش دلار ، وارد کانال 1200 دلاری شده ولی تحلیلگران ساکسو بانک معتقدند که قیمت طلا برای دستیابی به یک مسیر باثبات صعودی هنوز باید کارهای زیادی را انجام دهد و افزایش فعلی قیمت به هیچ وجه باثبات و پایدار نخواهد بود.

بر اساس این گزارش اوله هانسن تحلیلگر ارشد ساکسو بانک پس از افزایش 29 دلاری قیمت هر اونس طلا در پایان مبادلات روز پنجشنبه گفت: شاید قیمت طلا در کوتاه مدت مسیری صعودی داشته باشد ولی این روند چندان پایدار نخواهد بود.

قیمت طلا طی هفته گذشته با رشد 1.4 درصدی روبرو شده است. وی افزود: کاهش شاخص سهام آمریکا به همراه افت نرخ بهره اوراق قرضه تاثیر زیادی بر افزایش قیمت طلا داشته است.

این تحلیلگر برجسته اقتصادی معتقد است که قیمت طلا باید در کوتاه مدت بتواند سطح مقاومتی 1238 دلاری را بشکند تا سرمایه گذاران بیشتری جذب بازار طلا شوند. در غیر این صورت قیمت طلا بار دیگر به کمتر از سطح حمایتی و حساس 1200 دلار کاهش خواهد یافت.

وی البته پیش بینی کرده است که در صورت ادامه روند صعودی قیمت طلا، این فلز گرانبها تا پایان امسال رکورد 1300 دلاری را تجربه خواهد کرد.

خبر های فعال سایت 0

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد