اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
 

نشان استاندارد مصنوعات طلا آرامش و شفافیت را به دنبال دارد

سایت طلا: یک تولیدکننده طلا دریافت نشان استاندارد را موجب آرامش خریداران و شفافیت بیشتر عنوان کرد و از مسئولین خواست تا با قاچاق طلا با جدیت مقابله کنند.

به گزارش سایت طلا، صنعت طلا و جواهر کشورمان طی سالهای اخیر با رشد قابل توجی روبرو بوده و ورود تجهیزات و دستگاههای مدرن به کشور در ارتقاء سطح کیفی محصولات طلا و جواهر تولیدی افزوده است. در این بین اداره استاندارد به عنوان مرجع اعلان سطح کیفی نقش عمده ای در رشد مصنوعات طلا و جواهر داشته و دارد. نشان استاندارد علاوه بر استاندارد سازی تولیدات طلا موجب ایجاد سطح آرامش برای خریداران طلا می گردد. مجید جاودانی از تولیدکنندگان طلای مشهدی است که به تازگی موفق به دریافت نشان استاندارد شده است.

وی با اشاره به حساسیت های فراوان برای دریافت این نشان در صنف طلا و جواهر به علت وجود شاخصه مهم عیار و وزن در طلا می گوید: مشتری با دیدن نشان استاندارد با خیال راحت خرید را انجام می دهد و در توسعه کاری در زمینه استاندار در یک کارگاه تولیدی باید همه چیز طبق استاندار و مرتب باشد، و جا دارد با وجود تشویق اداره استاندارد برای استاندارد سازی کارگاههای تولیدی اهالی این صنف با اشتیاق به این امر مبادرت ورزند.


این تولیدکننده طلا در گفتگو با سایت طلا می افزاید: نشان استاندار ملی ایران در تمام کشور و دنیا مهر تایید بر آن کالا و محصول است که به همگان اعلام می دارد این جنس را سازمان ملی تایید کرده و زیر نظر این سازمان نظارت برآن صورت می گیرد و این با نشان شفاف سازی انجام می دهد.

جاودانی با انتقاد از ورود طلای قاچاق به کشور و ضرری که به اقتصاد کشور وارد می شود می گوید: طلای قاچاقی که از کشور های همسایه وارد می شود کمر تولیدکنندگان داخلی را شکسته است. من همکارانی را میشناسم که ۱۰کیلو طلای خام به ترکیه می فرستند و ۸ کیلو طلای ساخته شده دریافت می کنند و ۲ کیلو طلا بابت اجرت ساخت در آن کشور باقی می ماند و این امر هر روز تکرار میشود.

وی تآکید کرد: در بازار مشهد شما ویترین های طلا را که می بینید حداقل ۵۰ درصد کارهای خارجی در آن با اجرت های زیاد عرضه می شود که باید صنف ما و ستاد مبارزه با کالای قاچاق و همچنین استاندارد، جلوی این سرمایه ملی که به راحتی از کشور خارج شده و از بین می رود را بگیرد.

این فعال صنف طلا در مشهد در مورد جایگاه این شهر در تولید طلا و جواهر و پتانسیل های آن در تولید مصنوعات طلا اظهار می دارد: مشهد مقدس با وجود آقا امام رضا (ع) و مسافران عزیز، شهری اقصادی می باشد که سرمایه در گردش بالایی دارد و جایگاه خوبی برای رشد این صنف در زمینه ی طلا، جواهر و نقره وجود دارد به شرط آن که به تولید داخلی بها داده شود.

جاودانی با بیان اینکه برگزاری نمایشگاههای طلا و جواهر به ویژه در این شهر بسیار مهم و با اهمیت می باشد اظهار می دارد: تمامی همکاران و سازنده ما به لطف خدا هنرمند و صاحب فن و سلیقه هستند و تمامی نیاز این شهر را میتوانند به راحتی جوابگو باشند و فقط اگر حمایتی از تولیدکنندگان این صنف و صنعت صورت گیرد، این بخش می تواند سوددهی و اشتغالزایی مناسبی برای کشور داشته باشد.

وی با بیان زحمات زیاد مسئولین صنفی و تلاش آنان برای رفع مشکلات این صنف خاطرنشان می کند: از مسئولان انتظار داریم با حمایت از تولید یک تشکل و مجموعه برای تولیدکنندگان تشکیل شود تا باعث پیشرفت روز افزون تولیدات این صنف گردد، چرا که سازنده اولین حرکت را برای رونق بازار انجام می دهد که کیفی، بنکدار، مغازه دار واسطه مصرف کننده از آن سود میبرند پس باید حمایت از بخش تولید انجام گیرد تا انشالله به پیشرفت و شکوفایی آن منجر گردد.

آنچه در این میان مسلم است، حمایت از تولید و تولیدکنندگان در رشد صنعت چند هزار ساله طلا و جواهر بسیار حیاتی است و رشد سطح کیفی، استانداردسازی و برابری با نمونه های خارجی می تواند استقبال خریداران را به کارهای داخلی تشویق کرده و دست سودجویان را در قاچاق طلا کوتاه کند. امری که با فرهنگ و تمدن ریشه دار ایرانی و دستان هنرمند صنعتگران این صنف امری به دور از واقعیت و انجام نمی باشد.انتهای پیام

خبر های فعال سایت 0

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد