اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

عاملی که به داد طلا رسید

قیمت طلا در روز پنجشنبه تا سطح 1900 دلار پایین آمده بود یعنی پایین‌ترین رقم از بیست و سوم ماه اوت.احتمال ادامه روند افزایش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا همچنان سرمایه‌گذاران را وادار می‌کند محتاطانه عمل کنند.

به گزارش سایت طلا،اطلاعات اقتصادی بهتر از حد انتظار چین امید به بهبود روند رشد در این کشور را تقویت کرده و ارزش دلار را در برابر یوان پایین آورده است. بدین ترتیب قیمت طلا در روز جمعه افزایش یافته است. البته احتمال ادامه روند افزایش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا همچنان سرمایه‌گذاران را وادار می‌کند محتاطانه عمل کنند.

قیمت هر اونس طلا امروز در لحظه تنظیم این گزارش با 11 دلار افزایش به 1917 دلار رسید. قیمت طلا در روز پنجشنبه تا سطح 1900 دلار پایین آمده بود یعنی پایین‌ترین رقم از بیست و سوم ماه اوت. قیمت معاملات آتی طلا هم با آفزایش 0.2 درصدی به 1936 دلار و 70 سنت رسیده است.

ارزش یوان پس از انتشار اطلاعات اقتصادی چین مبنی بر افزایش تولید کارخانه‌ای و خرده فروشی در این کشور در ماه اوت، به بالاترین رقم طی دو هفته گذشته رسید. پایین آمدن ارزش دلار خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا ارزان‌تر کرده و تمایل برای آن را بالاتر می‌برد.

از طرف دیگر اطلاعات اقتصادی آمریکا در روز پنجشنبه نشان داد شاخص قیمت تولید کننده در این کشور در ماه گذشته بیشترین افزایش را طی یک سال گذشته تجربه کرده و خرده فروشی هم بیشتر از حد انتظار بوده است که می‌توان آن را نتیجه افزایش قیمت بنزین دانست.

این اطلاعات پس از آن منتشر شد که شاخص قیمت مصرف کننده در ماه اوت بیشترین افزایش را طی 14 ماه گذشته داشت و احتمال ادامه روند افزایش نرخ بهره را بالا برد.

دورنمای طولانی‌تر شدن روند افزایش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا بر سرمایه‌های غیر سوددهی مثل طلا فشار آورده و تمایل برای خرید آنها را پایین می‌آورد، چون هزینه نگهداری این سرمایه‌ها افزایش پیدا می‌کند.

بانک مرکزی اروپا هم نرخ بهره را تا رکورد 4 درصد در روز پنجشنبه افزایش داده، اما اعلام کرده این احتمالاً این آخرین افزایش نرخ بهره خواهد بود.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با 0.98 درصد افزایش به 23 دلار و 22 سنت رسید و پلاتین با 0.29 درصد افزایش 914 دلار و 57 سنت معامله می‌شود.


به گزارش سایت طلا،از طرفی اطلاعات اقتصادی بهتر از حد انتظار چین و گزارش رکورد زدن مصرف نفت در این کشور این ایده را تقویت کرده که تقاضا برای نفت در دومین مصرف کننده بزرگ دنیا همچنان رو به افزایش است. بدین ترتیب قیمت نفت در اولین ساعات تجارت در روز جمعه بالا رفته و در آستانه سومین افزایش هفتگی پیاپی قرار دارد.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 68 سنت معادل 0.73 درصد افزایش به 94 دلار و 38 سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با 74 سنت معادل 0.82 درصد افزایش 90 دلار و 90 سنت معامله می‌شود. هر دوی این شاخص‌های نفتی حدود 4 درصد در هفته گذشته افزایش قیمت داشتند.

انتهای پیام

خبر های پربازدید 0
خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد