اونس طلا2072
مظنه10,891,000
18 گرم2,514,100
ارزش سکه24,537,423
قدیم (بهار)26,000,000
جدید (امامی)29,500,000
نیم15,550,000
ربع10,550,000

خبری خوب برای سرمایه گذاران؛ طلا گران می شود

طلا در روز جمعه و پیش از تعطیلی بازار از رشد اولیه خود کاست اما پس از افزایش نرخ بیکاری ایالات‌متحده که باعث افزایش احتمال توقف افزایش نرخ بهره فدرال رزرو شد، یک درصد افزایش هفتگی را تجربه کرد

به گزارش سایت طلا،اونس طلا در هفته ای که گذشت صعودی شد و خود رابه محدوده ۱۹۴۰ دلاری رساند.

ارزش دلار طی این هفته، بیش از 1.25 درصد بالاتر رفت چراکه گزارش‌ها از افزایش نرخ بیکاری در آمریکا حکایت دارد و شاخص تولید ISM نشان‌دهنده ادامه روند تضعیف اقتصاد ایالات متحده است.

نتایج نشان می‌دهد که فدرال رزرو ممکن است فوراً افزایش بیشتر نرخ بهره را درنظر نگیرد تا تورم را به هدف بلندمدت خود یعنی ۲ درصد در سال از حدود ۳ درصدی برساند. فدرال رزرو امسال سه فرصت دیگر برای افزایش نرخ بهره در ۲۰ سپتامبر، اول نوامبر و ۱۳ دسامبر دارد.

طبق گزارش کیتکو نیوز، اندرو هانتر، معاون اقتصاددان ارشد ایالات‌متحده در کپیتال اکونومیکس گفت که تمام بخش‌های گزارش مشاغل آگوست نشان می‌دهد که شرایط بازار کار به سطوح قبل از همه‌گیری نزدیک می‌شود که به این معنی است که فدرال رزرو بعید است نرخ‌های بهره را بیشتر از این کاهش دهد.

او افزود که این دیدگاه ما را تقویت می‌کند که حرکت بعدی فدرال رزرو کاهش نرخ بهره در نیمه اول سال آینده خواهد بود. ما همچنان انتظار داریم که شرایط ضعیف‌تر بازار کار به کاهش سریع تورم اصلی کمک کند و فدرال رزرو را متقاعد کند که در سال آینده نرخ‌ها را با شدت بیشتری نسبت به قیمت‌گذاری بازار کاهش دهد.

به گزارش سایت طلا، طبق نظرسنجی هفتگی کیتکو درباره قیمت طلا، بیش از دو‌سوم سرمایه‌گذاران خرد انتظار دارند قیمت طلا تا پایان هشتم سپتامبر (17 شهریور) افزایش پیدا کند. همچنین پس از چندین هفته که با احتیاط و نظرات متفاوت سپری شد، تحلیلگران بازار نسبت به روزهای آینده خوشبین هستند.

رئیس شرکت «مدیریت دارایی آدریان دِی» در این خصوص اعلام کرده که بازار شاهد افزایش قیمت طلا در کوتاه‌مدت خواهد بود و به نظر می‌رسد ورق به نفع طلا برگشته است. او گفته اخبار اقتصادی مبهم است، اما غالب خبرها از تضعیف اقتصاد جهانی حکایت دارد؛ در واقع قیمت‌گذاری کنونی در بازار براساس پایان افزایش نرخ بهره در آمریکا متمرکز شده است.

از سوی دیگر، «دانیل پاویلونیس» - کارگزار ارشد کالا در «RJO Futures» معتقد است قیمت طلا در کوتاه‌مدت به سقف معینی می‌رسد و فراتر از آن نخواهد رفت. به گفته او: «قیمت طلا با محدودیت افزایش روبه‌رو می‌شود و نمی‌تواند از قیمت‌های بالای ثبت‌شده در گذشته فراتر رود و احتمالا با کاهش ارزش نیز روبه‌رو خواهد شد. دلیل این اتفاق، انتشار برخی اطلاعات مربوط به بازار کار است که از نظر تورمی، هنوز هم قوی و مثبت ارزیابی می‌شوند. در حال حاضر، سود این بازار بیشتر از آنکه در کوتاه‌مدت باشد، در درازمدت است. از نظر من، تورم طی مدتی طولانی حضور خواهد داشت و بعید است بانک مرکزی آمریکا تا پیش از پایان سال 2024، نرخ بهره را کاهش دهد. از نظر من علت اصلی فراتر نرفتن قیمت فلزات گران‌بها، همین موضوع است».

نظرسنجی انجام‌شده از 11 وال استریتی یا همان تحلیل گران هم نشان می‌دهد که 64 درصد آن‌ها انتظار دارند قیمت طلا طی هفته آینده افزایش پیدا کند و 27 درصد این تحلیلگران معتقد هستند قیمت طلا در هفته آینده کاهش می‌یابد. تنها یک تحلیلگر نظری درباره چگونگی تغییر قیمت طلا طی هفته آینده نداشت.


نظرسنجی‌های اینترنتی از سرمایه گذاران خرد نشان می‌دهد که از میان 360 شرکت‌کننده، 67 درصد پیش‌بینی کرده‌اند که قیمت طلا در هفته آینده افزایش خواهد یافت. 19 درصد شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی به کاهش قیمت طلا رأی دادند و 14 درصد هم نظری درباره تغییر قیمت طلا طی هفته آینده نداشتند.

خبر های پربازدید 0
خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد