اونس طلا2072
مظنه10,911,000
18 گرم2,518,800
ارزش سکه24,582,483
قدیم (بهار)25,900,000
جدید (امامی)29,570,000
نیم15,500,000
ربع10,550,000

خبرهای بد برای اقتصاد، خبرهای خوبی برای طلا هستند

تحلیلگران اظهار کردند که هزینه‌های مصرف شخصی (PCE) و اعداد شغلی ماهانه جهت‌گیری نرخ بهره ایالات‌متحده را ارائه می‌دهد.

قیمت طلا امروز نزدیک به بالاترین حد یک ماهه خود رسید زیرا مجموعه‌ای از داده‌های خوب ایالات‌متحده به انتظارات مبنی بر توقف افزایش نرخ بهره در سال جاری فدرال رزرو افزوده شد، اگرچه اعلام نتایج تورمی می‌تواند این چشم‌انداز را تغییر دهد.

فرصت‌های شغلی در آمریکا در ماه جولای کاهش یافته و به سطح پیش از همه‌گیری کرونا رسیده است و امید به اینکه فدرال رزرو بتواند تورم را بدون افزایش شدید بیکاری کاهش دهد، تقویت شد.

به گزارش سایت طلا،بهای هر اونس طلا در لحظه تنظیم این گزارش یا 6 دلار افزایش به ۱۹۴۵ دلار رسید.

طلا با وجود سودهای این هفته، در مسیر کاهش ماهانه نزدیک به یک درصد قرار دارد زیرا دلار آمریکا به اولین رشد ماهانه خود در سه ماهه می‌رسد و بازدهی خزانه‌داری ایالات‌متحده برای چهارمین صعود ماهانه متوالی خود آماده است.

تحلیلگران اظهار کردند که هزینه‌های مصرف شخصی (PCE) و اعداد شغلی ماهانه جهت‌گیری نرخ بهره ایالات‌متحده را ارائه می‌دهد. داده‌های منتشر شده تا کنون در این هفته نشان می‌دهد که اقتصاد ایالات‌متحده با سرعت کمتر از آنچه تصور می‌شد در سه ماهه دوم رشد کرد، در حالی که فرصت‌های شغلی ایالات‌متحده در ماه جولای با کاهش تدریجی بازار کار به پایین‌ترین سطح دو تا ۲.۵ سال گذشته رسید.

رئیس سابق فدرال رزرو بوستون گفت: اگر بازار کار و رشد اقتصادی با سرعت تدریجی فعلی کاهشی باشد، فدرال رزرو می‌تواند به چرخه افزایش نرخ بهره پایان دهد. در همین حال، یک نظرسنجی رسمی نشان داد که فعالیت‌های تولیدی برای پنجمین ماه متوالی در ماه اگوست در چین که مصرف‌کننده شمش بزرگ است، کاهش یافته است.

طبق گزارش رویترز، در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای نقره با ۰.۳ درصد کاهش به ۲۴.۵۹ دلار در هر اونس رسید و در روز چهارشنبه به بالاترین سطح بیش از یک ماهه خود صعود کرد. پلاتین در حالی که دومین سود ماهانه متوالی خود را در پیش می‌گیرد، در ۹۷۴ دلار و ۱۳ سنت ثابت ماند و پالادیوم با ۰.۹ درصد افزایش به ۱۲۳۲ دلار و ۹۸ سنت رسید اما برای کاهش ماهانه ۴ درصد تعیین شد.

نظرسنجی نشان داد که اعتماد مصرف‌کننده در ایالات متحده پس از دو افزایش ماهانه متوالی در بحبوحه نگرانی‌ها درباره تورم، بیش از حد انتظار کاهش یافت. سرمایه‌گذاران اکنون منتظر شاخص قیمت هزینه‌های مصرف شخصی در روز پنجشنبه و گزارش حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در روز جمعه هستند.

ریکاردو اوانجلیستا، تحلیلگر ارشد بازار گفت، شانس یک افزایش دیگر در نرخ بهره پیش از پایان سال کاهش یافته است... و این کاهش سوددهی اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا و ارزش دلار را به دنبال داشت؛ خبرهای بد برای اقتصاد، خبرهای خوبی برای طلا هستند.


انتهای پیام

خبر های پربازدید 0
خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد