اونس طلا2072
مظنه10,921,000
18 گرم2,521,100
ارزش سکه24,605,013
قدیم (بهار)25,900,000
جدید (امامی)29,570,000
نیم15,500,000
ربع10,550,000

سرمایه گذاران طلا بخوانند/ سقوط قیمت طلا در راه است؟

نتیجه نشست فدرال رزرو در این هفته قطعا تند خواهد بود از این رو طلا هچنان تحت فشار خواهد ماند و احتمالا به 1900 یا حتی 1880 دلار سقوط خواهد کرد.

قیمت‌ طلا امروز هم کاهشی شد و نزدیک به پایین‌ترین سطح از ششم ژوئن قرار دارد، یعنی همان سطحی که دیروز به آن رسیده بود زیرا دلار از افزایش بازده اوراق قرضه و نگرانی‌های اقتصادی چین سود می‌برد و بازارها اکنون متمرکز بر اطلاعات خرده‌فروشی ایالات‌متحده هستند که می‌تواند تأثیر نرخ‌های بالاتر بر مخارج مصرف‌کننده را روشن کند.

قیمت هر اونس طلا امروز در لحظه تنظیم این گزارش با 10 دلار کاهش به 1905 دلار رسید.

بانک مرکزی چین به‌طور غیرمنتظره‌ای نرخ‌های سیاستی کلیدی را امروز کاهش داد زیرا تولید صنعتی و رشد خرده‌فروشی دومین اقتصاد بزرگ جهان کاهش یافته است. اکنون توجه به داده‌های خرده‌فروشی ایالات‌متحده و صورتجلسه سیاست‌گذاری فدرال رزرو ماه جولای در روز چهارشنبه معطوف شده است.

کارشناسان انتظار دارند قیمت طلا، اخیراً تحت فشار قوی دلار آمریکا، تنها در سه ماهه آخر سال ۲۰۲۳ افزایش یابد.

شاخص دلار هم تغییری نداشته و در بالاترین سطح طی دو ماه گذشته قرار دارد. به نظر می‌رسد ارزش دلار عامل تعیین کننده قیمت طلا بوده است. بالا رفتن قیمت دلار خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گرانتر کرده و تمایل برای آن را پایین می‌آورد.

احتمال اینکه فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را بر مدت طولانی‌تری در همین سطح بالا حفظ کند افزایش یافته که سود اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا را هم افزایش داده و ارزش دلار را هم بالاتر می‌برد. در واقع شرکت کنندگان بازار متقاعد شده‌اند که فدرال رزرو سیاست سختگیرانه پولی خود را برای پایین آوردن تورم ادامه می‌دهد و احتمالاً نرخ بهره را در پایان سال جاری میلادی بیش از 25 واحد افزایش می‌دهد.

بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگهداری طلا به عنوان یک سرمایه غیر سودده را افزایش داده و تمایل برای خرید آن را پایین می‌آورد.

اطلاعات اقتصادی جدید آمریکا مبنی بر بالا رفتن شاخص قیمت تولید کننده و مصرف کننده حاکی از ادامه مبارزه فدرال رزرو برای پایین آوردن تورم تا هدف 2 درصد بانک مرکزی است. بدین ترتیب سود اوراق قرضه 10 ساله بانک مرکزی آمریکا هم به بالاترین رقم طی 9 ماه گذشته رسیده و از ارزش دلار حمایت کرده است.

در میان سایر فلزات گرانبها، قیمت نقره با 0.04 درصد کاهش به 22 دلار و 70 سنت رسید و پلاتین با 0.02 درصد کاهش 904 دلار و 40 سنت معامله می‌شود.


اس‌پی‌دی‌آر گلدتراست، بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان، با تاکید بر تمایل سرمایه‌گذاران نسبت به شمش گفت که دارایی‌های آن در روز دوشنبه ۰.۴ درصد کاهش یافت و به پایین‌ترین حد خود از ژانویه ۲۰۲۰ رسید.

ریکاردو اونجلیستا، تحلیلگر بازار طلا گفت، باتوجه به اینکه قیمت‌های مصرف‌کننده و تولیدکننده اندکی در پایان هفته گذشته کمی بالاتر از حد انتظار بود، قطعیت در مورد پایان یافتن چرخه افزایش نرخ بهره از بین رفته است.

هر چه نرخ بهره بالاتر می‌رود و سوددهی اوراق قرضه خزانه‌داری آمریکا بیشتر می‌شود، هزینه‌های نگهداری طلا که دارایی بدون بهره است بیشتر می‌شود.

بازار در انتظار ارقام خرده‌فروشی آمریکا در روز سه شنبه است که پس از نتیجه نشست کمیته بازار آزاد فدرال رزرو در ماه جولای منتشر خواهد شد.

کالیفورد بنت، اقتصاددان ارشد بازار گفت: «نتیجه نشست فدرال رزرو در این هفته قطعا تند خواهد بود از اینرو طلا هچنان تحت فشار خواهد ماند و احتمالا به 1900 یا حتی 1880 دلار سقوط خواهد کرد.»

خبر های پربازدید 0
خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد