اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

طلا دوباره گران شد

قیمت طلا در معاملات امروز به بالاترین حد خود در یک ماه گذشته رسید .

به گزارش سایت طلا،قیمت طلا امروز با توجه به کاهش ارزش دلار آمریکا به بالاترین حد خود در یک ماه گذشته رسید و این پس از آن بود که آمارهای تورم آمریکا این امید را ایجاد کرد که فدرال رزرو به زودی از تشدید سیاست‌های پولی خود دست بردارد.

بهای هر اونس طلا در لحظه تنظیم این گزارش با 25 دلار افزایش به 1960 دلار رسید که بالاترین حد در ۱۶ ژوئن می باشد.

از طرفی در حالی که گزارش تورم ژوئن بیش از حد انتظار کاهش یافت اما ارزش دلار آمریکا سقوط کرد.

بر اساس داده‌های منتشرشده دفتر آمار کار ایالات‌متحده، تورم در ماه ژوئن به سه درصد کاهش یافت در حالی که شاخص تمام اقلام کمتر از غذا و انرژی به صورت سالانه ۴.۸ درصد افزایش یافت.

رقم بهتر از حد انتظار، دلار را پایین آورد و ارزهای دیگر را تقویت کرد. پیش از این، با کاهش ۱.۰۴ درصدی شاخص دلار در ساعت 11 صبح به وقت شرقی روز چهارشنبه، یورو به بالاترین سطح در ۱۶ ماه گذشته رسید.

بیشتر بخوانید

طلا بر دلار غالب شد

قیمت‌های مصرف‌کننده ایالات‌متحده در ماه ژوئن نسبتاً افزایش یافت و با ادامه کاهش تورم، کمترین افزایش سالانه خود را در بیش از دو سال اخیر به ثبت رساند اما احتمالا آنقدر سریع نبود که فدرال رزرو را با از سرگیری افزایش نرخ‌های بهره در اواخر این ماه منصرف کند.

برایان لان مدیرعامل GoldSilver Central در سنگاپور گفت تمرکز زیادی روی جلسه بعدی تعیین نرخ بانک مرکزی باقی می‌ماند که می‌تواند قیمت‌های کوتاه مدت طلا را تعیین کند. اظهارات اخیر سیاست‌گذاران بر طلا تاثیر گذاشته و شمش بیش از ۱۰۰ دلار از اوج خود در ماه مه کاهش یافته است.

بر اساس گزارش رویترز، نرخ‌های بهره بالاتر، هزینه فرصت نگهداری شمش‌های بدون بازده را افزایش می‌دهد. لان افزود در حالی که طلا می‌تواند به مرز ۲۰۰۰ دلار نزدیک‌تر شود، احتمال کاهش قیمت‌ها در این سه ماهه بیشتر است و بنابراین احتمال ۱۸۰۰ دلار باقی می ماند.

در بازار سایر فلزات گرانبها، نقره با ۰.۳ درصد افزایش به ۲۴.۲۱ دلار در هر اونس رسید و پالادیوم با ۱.۳ درصد افزایش به ۱۲۹۹ دلار و ۳۴ سنت رسید. پلاتین به بالاترین میزان خود از ۲۱ ژوئن جهش کرد و با ۱.۳ درصد افزایش به ۹۵۸ دلار و ۹۱ سنت رسید.

انتهای پیام

خبر های پربازدید 0
خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد