اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

آخرین وضعیت طلا و سکه از زبان رئیس اتحادیه

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: قیمت طلا و سکه در معاملات امروز روند کاهشی به خود گرفت.

رییس اتحادیه طلا و جواهر تهران در مصاحبه اختصاصی با سایت طلا گفت:با ادامه سیاستهای بانک مرکزی مبنی بر عرضه ربع سکه در بورس، قیمت طلا و سکه به روند کاهشی خود ادامه داد.

بر اساس این گزارش، دوره جدید فروش ربع سکه بهار آزادی در بورس کالا در حالی چهارمین روز خود را پشت سر گذاشت که قیمت پایانی آن نسبت به روز شنبه افزایش ۶۲ صدم درصدی داشت. روز گذشته قیمت پایانی ربع سکه ۸ میلیون و ۴۳۳ هزار تومان بوده است.

ربع سکه بورسی در معاملات روز یکشنبه به قیمت ۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان معامله شد. تعداد سکه فروش رفته نیز ۵ هزار و ۱۲ عدد بوده است. ربع سکه در معاملات روز شنبه به قیمت ۸ میلیون و ۹۲ هزار تومان معامله شده بود.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران بیان کرد:وقتی عرضه سکه در بورس بیشتر شود و فاصله قیمتی بین بورس و بازار شکل گیرد، قطعاً تقاضا‌ برای خرید سکه از بورس افزایش می یابد که با ادامه این روند،حباب سکه تخلیه و روند قیمتی نیز کاهشی خواهد شد.

بذرافشان بیان کرد:قیمت هر اونس طلا در معاملات امروز بازارهای جهانی به 1923 دلار رسید در بازار ایران هم از روز گذشته قیمت طلا و سکه کاهشی شده است به طوری که قیمت سکه طرح قدیم با 200 هزار تومان کاهش ،نیم سکه با 100 هزار تومان کاهش و سکه های گرمی نیز بدون تغییر ،هر گرم طلای 18 عیار نیز با 12 هزار تومان کاهش و هر مثقال طلا با 60 هزار تومان کاهش نسبت به روز یکشنبه داد و ستد می شود.

وی همچنین گفت:در حال حاضر در بازار التهاب و تقاضا وجود ندارد و داد و ستدها به روال عادی می باشد و هموطنان می توانند مبادلات خود را به راحتی در بازار طلا و سکه انجام دهند.

قیمت طلا و سکه 10 بهمن ماه 1401 در بازار ایران به شرح جدول زیر به تومان می باشد.

سکه بهار آزادی طرح جدید 24/000/000
سکه بهار ازادی طرح قدیم 22/800/000
سکه نیم بهار آزادی 14/400/000
سکه ربع بهار آزادی 9/200/000
سکه گرمی 4/900/000
هر گرم طلای ۱۸ عیار 2/103/042
هر مثقال طلای آب شده 9/110/000
اونس جهانی 1923 دلار


خبر های پربازدید 0
خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد