اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

میزان افزایش و کاهش قیمت خوراکی ها اعلام شد/ افزایش ۱۵ درصدی قیمت گوشت

مرکز آمار ایران متوسط قیمت کالاهای خوراکی منتخب درمناطق شهری کشور طی دیماه امسال را منتشر کرد که بر اساس آن قیمت گوشت گوسفندی ۱۵.۳ درصد افزایش یافته است.

به گزارش سایت طلا،بر اساس آمار منتشر شده مرکز آمار ایران در گروه لبنیات، تخم مرغ و انواع روغن، بیش‌ترین افزایش قیمت در دی ماه نسبت به ماه قبل مربوط به " شیر خشک" با 3.5 درصد و " تخم مرغ ماشینی " با 3.1 درصد است. همچنین بیش‌ترین کاهش قیمت مربوط به " روغن مایع " با 1.4- درصد بوده است.

در دیماه امسال تغییرات متوسط قیمت اقلام خوراکی منتخب برای گروه‌های مختلف کالاهای خوراکی در مناطق شهری کشور به شرح زیر است:

نان و غلات:

در این گروه، اقلام " برنج خارجی درجه یک " با 3.8 درصد و " رشته آش " با 2.8 درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

گوشت قرمز، سفید و فرآورده‌های آن‌ها:

در این گروه، اقلام " گوشت گوسفند " با 15.3 درصد ،" ماهی قزل آلا " با 7.9 درصد و " گوشت گاو یا گوساله" با 7 درصد بیشترین افزایش قیمت و قلم " مرغ ماشینی" با 2.7- درصد بیش‌ترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند.

لبنیات، تخم مرغ و انواع روغن:

در این گروه، بیش‌ترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به " شیر خشک" با 3.5 درصد و " تخم مرغ ماشینی " با 3.1درصد است. بیش‌ترین کاهش قیمت مربوط به " روغن مایع " با ١.٤- درصد بوده است.

میوه و خشکبار:

در این گروه، بیش‌ترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به " هندوانه " با 25.5 درصد ،" موز " با 21.2 درصد و " انار" با 13 درصد است. در این گروه بیشترین کاهش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به " پرتقال " با 5.8- درصد بوده است.


سبزیجات و حبوبات:

در این گروه، بیش‌ترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به " پیاز " با 43.9 درصد ، " بادمجان" با 29.5 درصد و " کدو سبز" با 16.3 درصد است.

قند و شکر، آشامیدنی‌ها و سایر خوراکی‌ها:

در این گروه، بیش‌ترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به " چای خارجی بسته‌ای" و " نوشابه گازدار " با 3.1 درصد است.

انتهای پیام/

خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد