اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

استراحت و مکث قیمت طلا

اگر طلا بتواند بالای ۱۸۹۵ دلار بماند، قیمت‌ها در محدوده ۱۹۰۰ تا ۱۹۲۰ دلار باقی خواهند ماند

بر اساس گزارش رویترز، داده‌های روز چهارشنبه نشان داد که قیمت‌های تولیدکننده ایالات‌متحده در دسامبر بیش از حد انتظار کاهش یافت و شواهد بیشتری از کاهش تورم ارائه کرد. خرده‌فروشی ایالات‌متحده در ماه دسامبر به بیشترین میزان در یک سال گذشته کاهش یافت و هزینه‌های مصرف‌کننده و اقتصاد کلی را در مسیر رشد ضعیف‌تری در سال ۲۰۲۳ قرار داد.

به گزارش سایت طلا،قیمت طلا امروز پنجشنبه افزایش یافت زیرا سرمایه‌گذاران احتمال کاهش سرعت افزایش نرخ بهره فدرال رزرو ایالات‌متحده را ارزیابی می‌کردند، در حالی که یک دلار قوی‌تر مانع از رشد طلا شد.

بهای هر اونس طلا در لحظه تنظیم این گزارش با 9 دلار افزایش مسبت به روز گذشته به 1907 دلار رسید و قیمت طلا در بازار آمریکا نیز با ۰.۱۴ درصد افزایش به ۱۹۰۷ دلار و ۹۰ سنت رسید.

اد مویا، تحلیلگر پلتفرم معاملات آنلاین OANDA در این باره تصریح کرد: دیروز قیمت طلا کاهش یافت اما همچنان در سطح 1900 دلار باقی مانده است.به نظر می رسد این رویداد با احتمال کاهش روند صعود نرخ سود توسط فدرال مرتبط باشد. به نظر می رسد بازار طلا در اینجا استراحت خواهد کرد، اما در صورت ادامه کاهش نرخ سود، ممکن است از سر گرفته شود.

تعداد اندکی از مقامات فدرال رزرو روز چهارشنبه اعلام کردند که افزایش بیشتر نرخ بهره را ادامه خواهند داد. با این حال، پاتریک هارکر، رئیس فدرال رزرو فیلادلفیا و لوری لوگان، رئیس فدرال رزرو دالاس گفتند که از سرعت کاهش نرخ بهره حمایت می‌کنند.

معامله گران عمدتاً با افزایش ۲۵ واحدی نرخ در ماه فوریه قیمت‌گذاری می‌کنند. بانک مرکزی ایالات‌متحده سال گذشته، پس از چهار افزایش متوالی ۷۵ واحدی، سرعت افزایش خود را به ۵۰ واحد در دسامبر کاهش داد. نرخ بهره پایین‌تر برای شمش سودمند است و هزینه فرصت نگهداری دارایی بدون بازده را کاهش می‌دهد. مت سیمپسون، تحلیلگر ارشد بازار در سیتی ایندکس گفت: بازارها همچنان شاهد افزایش ۲۵ واحدی در ماه فوریه و کاهش نرخ بهره از سپتامبر هستند.

با محدود کردن رشد طلا، شاخص دلار ۰.۱ درصد افزایش یافت. دلار قوی‌تر، شمش با قیمت دلار را برای خریداران خارجی گران‌تر می‌کند.

سیمپسون گفت: اگر طلا بتواند بالای ۱۸۹۵ دلار بماند، قیمت‌ها در محدوده ۱۹۰۰ تا ۱۹۲۰ دلار باقی خواهند ماند، در حالی که شکست به زیر ۱۸۹۵ دلار نشان‌دهنده یک اصلاح در برابر روند صعودی آن، قبل از شکست بالای ۱۹۳۰ دلار است.

شاخص دلار روز چهارشنبه به پایین ترین سطح 9 ماهه خود یعنی 101.265 رسید. در همین حال، بازدهی اوراق بهادار 10 ساله خزانه داری ایالات متحده به 3.381 کاهش یافت.


بازدهی دلار و اوراق قرضه در حال کاهش است زیرا پیش‌بینی می‌شود فدرال رزرو کمترین افزایش نرخ سود را در هشت ماه گذشته در پایان نشست سیاستگذاری بعدی خود در 1 فوریه انجام خواهد داد.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره با ۰.۲ درصد افزایش به ۲۳.۳۸ دلار رسید، پلاتین ثابت در ۱۰۳۸ دلار و ۳۸ سنت بود و پالادیوم ۰.۱ کاهش یافت و به ۱۷۱۶ دلار و ۱۳ سنت رسید.

انتهای پیام

خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد