اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

کاخ سفید: بایدن قصد مذاکره با پوتین را ندارد

سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید گفت رئیس‌جمهور آمریکا در حال حاضر هیچ قصدی برای مذاکره با همتای روس خود در خصوص اوکراین ندارد.

به گزارش سایت طلا ، جان کربی سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید جمعه (دوم دسامبر) در جمع خبرنگاران تصریح کرد که جو بایدن رئیس‌جمهور آمریکا در حال حاضر (هیچ قصدی) برای مذاکره با ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهور روسیه در خصوص توقف جنگ اوکراین ندارد.

یک روز پس از آن که ظاهراً بایدن پیشنهادی مشروط برای گفت‌وگو با همتای روس خود ارائه کرد، کربی به خبرنگاران گفت: ما در نقطه‌ای قرار نداریم که در حال حاضر گفت‌وگو یک مسیر مفید برای دستیابی به نتیجه باشد.

بایدن پنجشنبه گذشته در کنفرانس خبری با امانوئل ماکرون رئیس‌جمهور فرانسه گفت: برای گفت‌وگو با آقای پوتین آمادگی دارم در صورتی که علاقه داشته باشد که تصمیم بگیرد به دنبال راهی برای پایان دادن به جنگ باشد. او هنوز چنین تصمیمی نگرفته است.

کربی در توضیح اظهارات بایدن مدعی شد: پوتین به هیچ وجه علاقه‌ای به هیچ نوع گفت‌وگویی نشان نداده و کاملاً برعکس بوده است. رئیس‌جمهور آمریکا به هیچ عنوان اشاره نکرده که حالا زمان گفت‌وگو است. در واقع او ثابت کرده که تنها رئیس جمهور زلنسکی (رئیس‌جمهور اوکراین) می‌تواند تعیین کند که آیا و در چه زمانی توافقی از طریق مذاکره صورت می‌گیرد و شرایط پیرامون این توافق چگونه خواهد بود.

کرملین پیش‌تر در بیانیه‌ای اعلام کرد که پوتین برای مذاکره با غرب آمادگی دارد به این شرط که غرب قلمروهای جدیدی که از اوکراین به روسیه پیوسته را به رسمیت بشناسد.

خبر های پربازدید 0
خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد