اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

دومین عقب‌نشینی در یک روز؛ آمریکا پرچم «اصلی» ایران را جایگزین کرد

حساب کاربری تیم ملی فوتبال مردان آمریکا در توییتر، پس از واکنش تند تهران، نام «الله» که از پرچم جمهوری اسلامی حذف کرده بود را به این پرچم اضافه کرد.

به گزارش سایت طلا، تیم ملی فوتبال مردان آمریکا در اقدامی خصمانه و تحریک‌آمیز، در حساب رسمی توییتر این تیم، نام «الله» را از پرچم جمهوری اسلامی ایران حذف کرد؛ اقدامی که علاوه بر واکنش تند تهران، می‌تواند برای تیم ملی آمریکا نیز عواقبی داشته باشد.

حساب رسمی توییتر تیم ملی فوتبال مردان آمریکا، برای تصویر پس‌زمینه خود، عکس پرچم تیم‌های هم‌گروه خود از جمله ایران را درج کرده است.

در تصویر پرچم جمهوری اسلامی نام «الله» و همچنین حاشیه‌های آن که به کلمه «الله اکبر» مزین است، حذف شده و این اقدام در بحبوحه اغتشاشات داخلی ایران صورت گرفته است.

البته فدراسیون فوتبال آمریکا در بیانیه‌ای ضمن اذعان به تعمدی بودن این اقدام، هدف خود را از حذف نام «االله» از تصویر پرچم ایران در حساب‌های کاربری فضای مجازی، «ابراز حمایت از زنان ایران که برای حقوق بنیادین خود می‌جنگند» توصیف کرد.

از آغاز اغتشاشات در ایران که به بهانه درگذشت «مهسا امینی»، شروع شد، آمریکا و کشورهای غربی در اقداماتی مداخله‌جویانه و خصمانه همواره به اغتشاشات دامن زده و سعی در شعله‌ور نگه داشتن آتش آن داشتند.

فدراسیون فوتبال ایران در واکنش به این موضوع با ارسال ایمیل به فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا)، اقدام فدراسیون فوتبال آمریکا در تغییر پرچم ایران را محکوم و شکایت رسمی خود را اعلام کرد.

به‌دنبال اعتراض ایران و همچنین باتوجه به محرومیت‌ها و مجازات‌های احتمالی ناشی از این اقدام که توهین به نماد یک کشور مستقل محسوب می‌شود، حساب کاربری تیم ملی فوتبال مردان آمریکا، تصویر دستکاری‌شده پرچم جمهوری اسلامی را حذف و پرچم اصلی را جایگزین کرد.

پیش از این، یورگن کلینزمن، ستاره اسبق تیم ملی آلمان، از صحبت‌های توهین‌آمیز خود علیه کارلوس کی‌روش و فوتبال ایران عقب‌نشینی کرده بود.


خبر های پربازدید 0
خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد