اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

روسیه: مذاکرات برجام از نیمه نوامبر از سر گرفته می‌شود

نماینده روسیه در مذاکرات وین از شروع مجدد مذاکرات وین خبر داده و گفته است از نیمه ماه نوامبر این مذاکرات از سر گرفته خواهد شد.

به گزارش سایت طلا به گزارش الجزیره، میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در مذاکرات وین اعلام کرد: «انتظار داریم مذاکرات درباره پرونده هسته ای ایران اواسط نوامبر از سر گرفته شود».

این خبر در حالی منتشر می‌شود که جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، اواخر شهریور ماه مدعی شده بود که مذاکرات احیای برجام در بن‌بست قرار گرفته و انتظار نمی‌رود در روزهای آینده پیشرفتی حاصل شود. وی همچنین این مذاکرات را یکی از موضوعاتی دانست که «اتحادیه اروپا با رژیم صهیونیستی درباره آن توافق ندارد»! بورل گفت که «یائیر لاپید» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در بیان مخالفت خود با مذاکرات هسته‌ای در وین بسیار پر سر و صدا بوده است.

با این حال، سخنگوی کاخ سفید دو روز پیش مدعی شد که « توافق هسته‌ای همچنان بهترین راه برای مقابله با چالش هسته‌ای ایران است». به گفته او «آمریکا تا زمانی که ادامه مذاکرات احیای برجام در راستای امنیت ملی‌اش باشد، به آن ادامه خواهد داد».

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در آخرین بروز رسانی در خصوص مذاکرات هسته‌ای گفته است: «فکر می‌کنم اقداماتی که برای لغو تحریم‌ها از مسیر مذاکرات و تبادل پیام در حال انجام است، در مجموع در مسیر درست خودش قرار دارد. در حال حاضر به نقطه‌ای رسیدیم که درک مشترک در موضوعات مختلف وجود دارد و این کمک می‌کند در گام‌های نهایی توافق بتوانیم با سرعت بهتر و بیشتری عمل کنیم. طرف آمریکایی با یک مشکل پیش از این مواجه بود، اینکه درک درستی از شرایط نداشت، احساس می‌کنیم طرف آمریکایی اکنون با درک بهتری در تبادل پیام‌ها حضور دارد».

خبر های پربازدید 0
خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد