اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

آیا هم اکنون زمان مناسبی برای خرید طلا است؟ + تحلیل تکنیکال

قیمت طلا در آخرین روز از هفته گذشته توانست از پایین ترین سطح شش روزه خود افزایش یابد اما با این حال خریداران همچنان با احتیاط بسیار زیادی وارد بازار می شوند و از هرگونه خرید سنگین خودداری می کنند.

به گزارش سایت طلا، نگرانی ها درباره به وجود آمدن رکود در اقتصاد ایالات متحده بازگشته است و سرمایه گذاران را نگران می کند. این موضوع باعث شده است انتظارات نسبت افزایش بیشتر نرخ بهره کاهش پیدا کرده که به نوبه خود به نفع طلا عمل می کند.

کاهش انتظارات نسبت به افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو همچنین بر روی ارزش شاخص دلار نیز تاثیر گذاشته و باعث کاهش نسبی آن می شود که در نتیجه باعث افزایش قیمت کالاهای دلاری از جمله طلا می شود.

قیمت طلا

با این حال افزایش بازده ده ساله خزانه داری آمریکا پس از افت اخیر خود، روند صعودی در بازار طلا را محدود می سازد. به علاوه افزایش احساس ریسک در بازار در مواجهه با رکود و تورم دلار آمریکا را تقویت کرده و به عنوان یک باد مخالف برای طلا عمل می کند.

تحلیل تکنیکال طلا نشان می دهد که طلا پس از مواجهه با مقاومت 1831 دلاری بار دیگر در حال عقب نشینی است. قیمت طلا در مسیر نزولی در نقطه 1823 دلاری پشتیبانی می شود که سقوط به پایین تر از آن می تواند باعث افت شدید تر آن شود.

در صورتی که طلا افت معناداری پایین تر از 1823 دلار نشان دهد در نقطه 1816 دلار حمایت خواهد شد و ادامه روند نزولی می تواند قیمت این فلز گرانبها را به حمایت 1812 دلاری برساند.

از طرف دیگر در صورتی که طلا بتواند بالاتر از 1831 دلار قرار بگیرد با مقاومت قدرتمند 1835 دلار رو به رو خواهد شد که عبور از آن برای خریداران ساده نخواهد بود. صعود بیشتر نیز قیمت طلا را با دو مقاومت در نقاط 1838 و 1843 دلار مواجه خواهد ساخت.

خبر های پربازدید 0
خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد