اونس طلا1827.6
مظنه5,902,000
18 گرم1,362,400
ارزش سکه13,297,206
قدیم (بهار)13,650,000
جدید (امامی)14,400,000
نیم7,800,000
ربع4,800,000

مضرات جبران ناپذیر استفاده از تلفن همراه قبل از خواب

موبایل هر چقدر خوب باشد ، بی دردسر نیست. مضرات تلفن همراه برای سلامت یکی دو تا نیست!

به گزارش سایت طلا، موبایل هر چقدر خوب باشد ، بی دردسر نیست. مضرات تلفن همراه برای سلامت یکی دو تا نیست! به احتمال زیاد حداقل یک بار در زندگی تان اتفاق افتاده است که به خودتان قول داده باشید این بار دیگر زود به رختخواب می روید اما در نهایت، به جای خوابیدن، در رسانه های اجتماعی پیمایش می کنید. خوشحال باشید! زیرا شما تنها آدم هایی نیستد که تا لحظه آخر قبل از خواب گوشی موبایل از دستتان نمی افتد!

حتی برای چند ساعت هم که شده برایتان سخت است که تلفن خود را در اتاق دیگری بگذارید و از شبکه های اجتماعی خارج شوید. اما خوب است بدانید استفاده از تلفن درست قبل از خواب ممکن است بیش از آنچه فکر می کنید بر سلامتی شما تأثیر بگذارد.

در این مطلب، نتایج تحقیقاتی را خواهیم خواند تا بفهمیم چگونه ممکن است این کار بر سلامت کلی شما تأثیر بگذارد.

۱. ممکن است به چشم شما آسیب برساند

اگر زمانی احساس کردید که بعد از ساعت‌ها جست و جو در حساب کاربری خود ناگهان دیدتان تار شد، قطعا تنها نیستید. وقتی هنگام استفاده از گوشی هوشمند خود زور می‌زنید، ممکن است منجر به خستگی چشم شود. برای محافظت از چشمان خود، سعی کنید روشنایی صفحه را کاهش دهید و طولانی مدت از تلفن همراه خود استفاده نکنید.

۲. می تواند خواب شما را مختل کند

وقتی بالاخره در پایان یک روز طولانی به رختخواب می روید، ممکن است وسوسه انگیز باشد که زمان بیشتری را صرف بررسی پیام های خود یا خواندن اخبار کنید. اما این عادت ممکن است آنقدر که به نظر می رسد بی ضرر نباشد اما استفاده از تلفن نزدیک به زمان خواب ممکن است مانع از خواب راحت شما شود. نور آبی از گوشی هوشمند شما نه تنها بینایی شما را تحت تاثیر قرار می دهد، بلکه می تواند چرخه خواب و بیداری شما را نیز مختل کند، که به نوبه خود ممکن است عوارض بیشتری برای سلامتی ایجاد کند.

۳. ممکن است منجر به درد گردن شود

اگر با احساس آزاردهنده گردن درد آشنا هستید، استفاده از تلفن همراه در رختخواب می تواند وضعیت موجود را بدتر کند. هنگامی که سر خود را به سمت جلو خم می کنید تا به صفحه نمایش نگاه کنید، در جاهایی به عضلات گردن فشار وارد می شود و باعث درد می شود. اگر نمی توانید بدون چک کردن گوشی خود به رختخواب بروید، سعی کنید آن را در سطح چشم نگه دارید تا از فشار آمدن به ماهیچه ها جلوگیری کنید.


۴. ممکن است باعث شود پوست شما سریعتر پیر شود

ممکن است پول زیادی برای مراقبت از پوست گران قیمت خرج کنید، اما استفاده از تلفن همراه در رختخواب ممکن است تمام تلاش های شما را خراب کند. تعجب کردید نه؟! وقتی از پایین به تلفن خود نگاه می کنید، باعث ایجاد خطوط و چین هایی روی گردن شما می شود که به نوبه خود باعث پیری زودرس شما می شود.

آیا قبل از خواب از گوشی خود استفاده می کنید؟ آیا تا به حال سعی کرده اید این عادت را ترک کنید؟

خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد