اونس طلا1827.4
مظنه5,912,000
18 گرم1,364,700
ارزش سکه13,319,736
قدیم (بهار)13,650,000
جدید (امامی)14,400,000
نیم7,800,000
ربع4,800,000

جدیدترین روش‌های جستجوی گوگل که از آن خبر ندارید!

در این مطلب به بررسی روش‌های جستجو در گوگل می‌پردازیم.وقتی به جستجوی گوگل فکر می‌کنیم، مطمئناً به به یاد وارد کردن متن و دریافت میلیون‌ها نتیجه می‌افتیم.

وقتی به جستجوی گوگل فکر می‌کنیم، مطمئناً به به یاد وارد کردن متن و دریافت میلیون‌ها نتیجه می‌افتیم. جالب است بدانید گوگل علاوه بر جستجوی متنی، ابزار دیگری برای جستجو از طریق تصاویر، نما‌های دوربین و یا صدا را در اختیار کاربران خود قرار داده است.

در این مطلب به بررسی روش‌های جستجو در گوگل می‌پردازیم.

جستجوی تصویر

برای استفاده از این ویژگی کافی است از طریق رایانه وارد images.google.com شوید و علامت دوربین را انتخاب کنید. در این بخش می‌توانید هر فایل تصویری با پسوند GIF، PNG، JPG یا WEBP را جستجو کنید. نتایج جستجو، تصاویر با اندازه‌ها و کیفیت‌های مختلف، سایت‌هایی که تصویر مورد نظر شما در آن یافت می‌شود و تصاویری که با تصویر مورد نظر شما مشابه، اما غیر یکسان هستند را نشان می‌دهد. می‌توانید از این نتایج برای دستیابی به تصویر مورد نظر خود با کیفیت بالاتر، کسب اطلاعات در خصوص تصویر مورد نظر خود و ردیابی مکان‌هایی که تصویر مورد نظر شما در آن به کار رفته است، استفاده کنید.

جستجو از طریق دوربین

این روش نیز مانند روش بالا عمل می‌کند، اما به جای آپلود یک فایل تصویری، ‌می‌توانید از یک تصویر که اکنون توسط گوشی شما گرفته می‌شود، استفاده کنید. برای جستجو از طریق دوربین، ابتدا از طریق گوشی اندرویدی خود وارد اپلیکیشن Google شوید. روی علامت دوربین ضربه بزنید و سپس دوربین گوشی خود را به سمت یک شی یا صحنه بگیرید. دکمه لنز در کنار کادر جستجو و نماد صوتی اپلیکیشن گوگل قرار دارد.

بیشتر اوقات گوگل متوجه می‌شود که هدف شما چیست و نتایجی را که شامل محتوا و لینک‌های خرید است، برمی‌گرداند. این تکنیک توسط برنامه‌های آمازون و اسنپ چت نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. اما نتایج گوگل نسبت به این دو، هوشمندتر است. می‌توانید از لنز برای جستجوی متنی که دوربین خود را به سمت آن نشانه گرفته اید نیز استفاده کنید.

جستجوی موسیقی

پیدا کردن نام آهنگی که در حال پخش است، چیز جدیدی نیست. هر شخصی می‌تواند بخشی از متن آهنگ را در گوگل جستجو کرده و اطلاعات مورد نظر خود را بدست بیاورد. زیباترین راه برای شناسایی موسیقی، یکی از ترفند‌های نادیده گرفته شده در تلفن‌های پیکسل گوگل است.


در Pixel 2 و گوشی‌های پیکسل بعد از آن، با اندروید ۱۰ یا بالاتر به Settings > Sound and Vibration > Now Playing رفته و نوار لغزنده Identify songs playing nearby slider را فعال کنید. سپس دکمه search را فعال کنید. اکنون تلفن شما همیشه سعی می‌کند موسیقی اطراف شما را شناسایی کند و عنوان آن موسیقی را در صفحه قفل تلفن شما نشان می‌دهد. اگر تلفن پیکسل ندارید، یک راه دیگر برای پیوند آن به سایر دستگاه‌های اندرویدی از طریق مد موسیقی محیطی وجود دارد، اما نصب آن برای کاربران معمولی تلفن همراه مناسب نیست.

خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد