اونس طلا1786.2
مظنه5,947,000
18 گرم1,372,800
ارزش سکه13,398,591
قدیم (بهار)14,150,000
جدید (امامی)14,805,000
نیم8,180,000
ربع5,180,000

جدیدترین وضعیت ارزهای مجازی در جهان

کارشناسان بر این باورند با توجه به آنکه تعداد ارزهای مجازی جهان به شدت افزایش یافته، هزاران نوع از آنها طی سال‌های آینده نابود می‌شوند.

به گزارش سایت طلا به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، تعداد ارزهای مجازی اخیرا از 19 هزار و 700 نوع فراتر رفته و پیش‌بینی می‌شود، طی روزهای آینده به 20 هزار نوع برسد. بسیاری از کارشناسان بازار ارز مجازی بر این باورند که تعداد زیادی از این هزاران نوع ارز دیجیتال محکوم به فنا هستند.

این کارشناسان برای اثبات ادعای خود به سقوط اخیر چند ارز مجازی نظیر ترا و لونا که به اصطلاح استیبل کوین یا ارزهای مجازی پایدار شمرده می‌شدند، اشاره کرده‌اند. ارزش این ارزهای مجازی تا قبل از سقوط بر اساس ارزش دلار آمریکا تعیین می‌شد.

برتراند پرز، مدیرعامل بنیاد وب‌3، در مصاحبه‌ای گفته یکی از تبعاتی که طی اتفاقات هفته گذشته حول ارز ترا شاهد بوده‌ایم، این است که ما در مرحله‌ای قرار داریم که تعداد ارزهای مجازی و توکن‌ها به شدت افزایش یافته‌اند و این مسأله کاربران را‌‌‌‌‌‌‌‌ سردرگم کرده است. در کنار آن شاهد افزایش ریسک‌ها برای کاربران بوده‌ایم.

وی گفت: زمانی که تازه اینترنت پا گرفته بود، تعداد شرکت‌های دات کام خیلی زیاد بود و بسیاری از آنها شرکت‌های کلاهبرداری بوده‌اند و هیچ ارزش افزوده‌ای نداشتند و نهایتا شاهد نابودی آنها بودیم. این اتفاق احتمالا در بازار ارزهای مجازی نیز تکرار شود.

بِرَد گارلین هاوس، مدیرعامل شرکت ریپل نیز می‌گوید: به نظر من یک سؤال وجود دارد که آیا ما واقعا در شرایط کنونی به 19 هزار نوع ارز مجازی نیاز داریم. در دنیای پول هم اکنون فقط حدود 180 ارز اسکناسی وجود دارد.


اسکات ماینرد، کارشناس ارشد سرمایه‌گذاری در موسسه گوگن‌هیم می‌گوید: بسیاری از ارزهای مجازی در جهان بنجل و به دردنخور هستند، اما بیت‌کوین و اتریوم احتمالا نجات پیدا خواهند کرد.

خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد