اونس طلا1815.1
مظنه6,012,000
18 گرم1,387,800
ارزش سکه13,545,036
قدیم (بهار)14,450,000
جدید (امامی)15,400,000
نیم8,350,000
ربع5,300,000

توقف صادرات گاز روسیه به فنلاند

شرکت گازپروم روسیه اعلام کرد عرضه گاز به فنلاند را به خاطر مخالفت این کشور با پرداخت روبل در ازای واردات گاز، از صبح شنبه متوقف می‌کند.

به‌گزارش سایت طلا به نقل از رویترز، شرکت گازپروم روسیه به فنلاند اعلام کرده جریان گاز طبیعی خود به این کشور را از صبح شنبه متوقف می‌کند. این اقدام روسیه به‌دنبال مخالفت فنلاند با پرداخت پول گاز روسیه به روبل صورت‌گرفته است.

شرکت گازپروم پس‌از اعمال تحریم‌های غربی به‌دنبال حمله این کشور به اوکراین، از کشورهای اروپایی خواسته هزینه عرضه گاز روسیه را به روبل پرداخت کنند.
بیشتر قراردادهای عرضه گاز روسیه به اروپا به یورو و دلار بسته‌شده و مسکو ماه گذشته جریان گاز به بلغارستان و لهستان را به‌خاطر عدم تبعیت آن‌ها از شرایط جدید پرداخت قطع کرده‌است.

بیشتر گاز مصرفی در فنلاند از روسیه وارد می‌شود، اما گاز تنها 5 درصد از مصرف سالیانه انرژی این کشور را تشکیل می‌دهد.

فنلاند اعلام کرد کاملاً آماده این شرایط است و اگر هیچ اختلالی در شبکه انتقال گاز این کشور به وجود نیاید، می‌تواند طی ماه‌های آینده گاز کافی به مصرف‌کنندگان برساند.

گاسوم، شرکت گاز دولتی فنلاند که در روز چهارشنبه در مورد قطع عرضه گاز روسیه هشدار داده بود، اعلام کرد می‌تواند از سایر منابع و از طریق خط لوله‌ای که فنلاند را به استونی متصل می‌کند گاز را در اختیار مشتریانش قرار دهد.

دمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین در روز جمعه اعلام کرده بود مسکو اطلاعات کاملی درمورد قراردادهای عرضه گاز شرکت گازپروم ندارد اما هیچ گازی رایگان عرضه نخواهد شد.


دورنمای از دست دادن گاز روسیه باعث شده شرکت‌های بزرگ نفت فنلاند به‌دنبال منابع جایگزین انرژی یا طرح‌های اضطراری برای تطبیق دادن تولیدشان باشند.

خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد