اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

نیمی از خریداران گاز روسیه شرط پوتین را پذیرفتند

معاون نخست وزیر روسیه از موافقت نیمی از خریداران گاز این کشور برای پرداخت هزینه با واحد پول کشور روسیه خبر داد.

به گزارش سایت طلا به نقل از بلومبرگ، معاون نخست وزیر روسیه اعلام کرد نیمی از خریداران گاز روسیه، حساب روبلی به منظور پرداخت هزینه بهای واردات از روسیه افتتاح کرده‌اند.

آنگونه که «الکساندر نواک» امروز پنج شنبه اعلام کرد، حدود نیمی از مشتریان خارجی گازپروم با درخواست رئیس جمهور روسیه برای افتتاح حساب روبلی در بانک‌های این کشور موافقت کرده‌اند.

نواک تاکید کرد: تصور می‌کنم حدود ۵۴ شرکت داریم که با گازپروم اکسپورت قرارداد دارند. بنا به اطلاعاتی که من دارم، حدود نیمی از آنها قبلاً نزد بانک مجازی ما حساب‌های ویژه ای ارزی و روبلی افتتاح کرده‌اند.

بنا به نوشته بلومبرگ شرکت‌های اروپایی اما نگران این هستند که با این کار ممکن است تحریم‌های اعمال شده علیه روسیه را نقض کنند.

‌رئیس جمهور روسیه پیشتر طی فرمانی اعلام کرد کشورهای غیر دوست برای پرداخت گازبها به مسکو، باید آن را به واحد پول ملی این کشور یعنی روبل بپردازند.


کشورهای غربی پس از آغاز عملیات ویژه ارتش روسیه در اوکراین، تحریم‌های جدیدی را بر ضد مسکو اعمال کردند. بنابراین، ذخایر روسیه در حدود ۳۰۰ میلیارد دلار مسدود شد. همچنین درخواست‌ها برای کنار گذاشتن منابع انرژی روسیه نیز افزایش یافته است.

خبر های پربازدید 0
خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد