اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

اثربخشی ۹۶ درصدی واکسن پاستوکووک برای استفاده کودکان و نوبت یادآور

وزیر بهداشت گفت: بر اساس مطالعات، اثربخشی حدود ۹۶ درصدی واکسن پاستوکووک یا سوبرانا ثابت شده که یکی از ویژگی‌های آن، استفاده برای کودکان و نیز نوبت یادآور است.

به گزارش سایت طلا، وزیر بهداشت گفت: بر اساس مطالعات، اثربخشی حدود ۹۶ درصدی واکسن پاستوکووک یا سوبرانا ثابت شده که یکی از ویژگی‌های آن، استفاده برای کودکان و نیز نوبت یادآور است.

دکتر بهرام عین اللهی در حاشیه افتتاح و راه اندازی بایورآکتورهای کشت سلول‌های جانوری در مجتمع تولیدی تحقیقاتی انستیتو پاستور ایران، گفت: خوشحالیم که امروز با افتتاح بایورآکتورهای جدید می‌توانیم در ماه بین ۴ تا ۵ میلیون دُز واکسن پاستوکووک در ایران تولید کنیم.

وی افزود: یکی از ویژگی‌های مهم این بایورآکتور این است که محدود به واکسن کرونا نیست و می‌تواند برای ساخت سایر واکسن‌ها هم مورد استفاده قرار گیرد و این حاصل فعالیتی مشترک بین وزارت بهداشت و دانشمندان ایرانی و کوبایی است.

وزیر بهداشت یادآور شد: تلاش‌های دانشمندان انستیتو پاستور به ثمر رسید و امروز این واکسن نه تنها در ایران بلکه در بسیاری از کشورهای دیگر قابل استفاده است.

عین‌اللهی خاطرنشان کرد: خوشحالیم که امروز در انستیتو پاستور، بایورآکتورهای پیشرفته در تولید واکسن که حاصل همکاری‌های مشترک بین ایران و کوبا بود، با حضور مقامات جمهوری کوبا، افتتاح شد و این اقدامات در مسیر مهار بیماری کرونا، دستاورد ارزشمندی به شمار می‌رود.

ریکاردو کابریساس، معاون نخست وزیر کوبا در حاشیه این مراسم، گفت: مفتخرم که در ایران حضور دارم و افتتاح بایورآکتورهای جدید در انستیتو پاستور ایران، نشان از همکاری مشترک بین این موسسه و نیز انستیتو فینلای کوبا دارد و این کار مشترک، برای مردم دو کشور مفید بوده و هست.

وی ادامه داد: همکاری.های مشترک بین ایران و کوبا از سالها پیش شروع شد و در حال حاضر، نتیجه آن همکاری‌ها را به خوبی می‌بینیم.


بنابر اعلام وبدا، پروفسور ویسنته، رییس انستیتو فینلای کوبا هم گفت: امروز حاصل تلاش‌های مشترک با انستیتو پاستور ایران را می بینیم. واکسن‌هایی داریم که با ایران ۵ سال است بر روی آن کار می‌کنیم و برای کودکان مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین برای ساخت واکسن کووید۱۹، همکاری نزدیکی داشتیم و از انستیتو پاستور ایران تشکر می کنیم. برای ما این لحظه تاریخی است چراکه همکاری های مشترک به ثمر رسیده است.

خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد