اونس طلا1827.6
مظنه5,902,000
18 گرم1,362,400
ارزش سکه13,297,206
قدیم (بهار)13,650,000
جدید (امامی)14,400,000
نیم7,800,000
ربع4,800,000

با این روش تا مدت های زیادی سیر تازه در خانه خواهید داشت

نگهداری از سیر یکی از دشوار ترین کارها است و در عین حال یک افزدونی جذاب برای غذا است که نمی توان از خیر داشتن آن در خانه گذشت

به گزارش سایت طلا، سیر یکی از چاشنی های بسیار مهم غذا است که بسیاری از افراد آن را به شکل روزانه مصرف می کنند. با وجود اینکه سیر برای ماه ها سالم می ماند اما لازم است که به شیوه ای صحیح از آن نگهداری شود.

سیر علاوه بر طعم بسیار خوبی که به غذا می دهد برای سلامتی نیز بسیار مفید است بنابرین لازم است با نگهداری خوب از آن مانع از دست رفتن کیفیت و طعم و بوی آن شوید.

بهترین دما برای نگهداری از سیر 15 تا 18 درجه سانتی گراد است. دمای اتاق عموما بالا تر از این دما بوده و در نتیجه سیر نمی تواند به خوبی در آن دوام بیاورد.

سیر

همچنین از قرار دادن سیر در کنار اجاق گاز، کتری و دیگر وسیله های تولید کننده دما خودداری کنید. برای نگهداری مناسب از این ماده غذایی لازم است تا یک مکان خنک در خانه پیدا کنید. همچنین سیر را در طبقه های پایین نگهداری کنید چراکه دمای پایین تری دارند.

برای سالم ماندن و نگهداری مناسب از سیر شما به مکانی نیاز دارید که تهویه هوای مناسبی داشته باشد از این رو بهتر است آن را در فضا های بسته مانند نایلون های پلاستیکی نگهداری نکنید.

توجه داشته باشید در صورتی که سیر را پوست کنده اید اما همه آن استفاده نشده و حال می خواهید از آن نگهداری کنید لازم است آن را در فضای بسته که هوا جریان نداشته باشد مانند شیشه نگهداری کنید.

نگهداری

همچنین لازم است ان را در یخچال قرار داده و درب آن را محکم ببندید تا بقیه مواد غذایی شما بو نگیرد. علاوه بر این موارد بهتر است از ظرف پلاستیکی استفاده نکنید چرا که پلاستیک بوی سیر را جذب کرده و طعم آن را خراب می کند.


سیر خورد شده تا دو روز در یخچال با کیفیت بالا باقی مانده و پس از آن کیفیتش رو به کاهش می نهد در نتیجه اگر سیر خوردشده دارید حتما ان را سریع مصرف کنید.

خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد