اونس طلا1783.6
مظنه5,947,000
18 گرم1,372,800
ارزش سکه13,398,591
قدیم (بهار)14,150,000
جدید (امامی)14,805,000
نیم8,180,000
ربع5,180,000

خودروی صفر ایران خودرو، با ۱۴ نقص فنی

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: یک خودروی صفر کیلومتر داخلی از بازار آزاد به قیمت ۳۳۵ میلیون تومان خریداری کردم که در هفته نخست روشن نشد و پس از انتقال به نمایندگی، مشخص شد ۱۴ مورد نقص فنی از ایراد ترمز تا نشت بنزین دارد.

به گزارش سایت طلا، روح اله عباسپور در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: این خودرو ۲ هفته در حال تعمیر بود و سپس برگه‌ای به ما تحویل دادند که در آن ۱۴ مورد نقص شامل مشکلات صندلی، ضعف ترمز، مشکل باتری، ایراد درب موتور، کار نکردن قفل مرکزی، مصرف سوخت بالا، صدای غیرعادی موتور، لرزش فرمان در سرعت و نشتی سوخت از شیلنگ‌ها ثبت شده بود.

وی گفت: باوجود این که، قانون حمایت از مصرف کنندگان خودرو در سال ۸۶ تصویب شده و بر اساس آن وزارت صمت مکلف به نظارت بر کیفیت خودرو است و باید هر شش ماه یک بار موضوعات را به کمیسیون صنایع مجلس گزارش دهد، در همه این سال‌ها حتی یک مورد گزارش هم در این باره ارائه نشده است.

عباسپور افزود: در سال ۸۹ هم قانون ارتقاء کیفیت خودرو تصویب شد و باز وزارت صمت مکلف به نظارت بر کیفیت شد، اما تا زمانی که بازار خودرو رقابتی و خودرو به بخش خصوصی واگذار نشود ما شاهد افزایش کیفیت نخواهیم بود.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس اضافه کرد: در مجلس نهم یک بار تحقیق و تفحص از خودروسازان انجام و نتایج به قوه قضائیه اعلام شد و ما هم اکنون کار را مجدد در حوزه نظارتی آغاز کرده ایم و وزیر صمت به ما وعده داده تا نسبت به کیفیت و قیمت و همچنین افزایش تولید خودرو اقدام کند.

خبر های فعال سایت 0
خبر های پربازدید سرگرمی و گوناگون

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد