اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
 

ریزش عجیب قیمت لیر ترکیه در معاملات امروز 2 آذر!

لیر در نیمه اول معاملات امروز بازار آزاد در حالی به دو هزار و ۴۵۰ تومان رسید که دیروز با قیمت دو هزار و ۵۳۵ تومان به کار خود پایان داده بود؛ عقب‌نشینی ۸۵ تومانی در یک روز حتی برای فعالان بازار غیرمنتظره محسوب می‌شود

به گزارش سایت طلا،قیمت لیر ترکیه امروز سه‌شنبه ۲ آذر ۱۴۰۰ تا ساعت ۱۲ ظهر، ریزش کرد و به دو هزار و ۴۵۰ تومان رسید. این کمترین قیمت لیر در بازار آزاد ارز ایران در طول سال ۱۴۰۰ است. لیر در شروع معاملات بازار آزاد امروز در حالی به دو هزار و ۴۵۰ تومان رسیده که دیروز دوشنبه اول آذر با قیمت دو هزار و ۵۳۵ تومان به کار خود پایان داده بود؛ عقب‌نشینی ۸۵ تومانی در یک روز حتی برای فعالان بازار غیرمنتظره محسوب می‌شود.

لیر تنها اسکناس موجود در بازار ارز است که در نیمه اول معاملات امروز ۲ آذر ۱۴۰۰، کاهش قیمت را تجربه می‌کند. دلار، درهم و یورو حداقل تا ساعت ۱۲ ظهر همگی موفق شده‌اند نسبت به قیمت پایانی دیروز خود را بالا بکشند. به‌عنوان مثال دلار به ۲۸ هزار و ۶۵۰ تومان رسیده و یورو نسبت به دیروز حداقل ۱۴۰ تومان گران شده؛ حتی درهم نیز با افزایش قیمت روز است، اما قیمت لیر ترکیه برخلاف مسیر حرکت بازار ارز، کاهشی بوده است.

قیمت لیر سه‌شنبه هفته قبل ۲۵ آبان دو هزار و ۷۴۰ تومان بود. چهارشنبه ۲۶ آبان همزمان با اعلام سیاست‌های جدید دولت اردوغان نرخ برابری لیر مقابل دلار ریزش کرد و تکانه‌های آن در بازار آزاد ارز ایران احساس شد. قیمت لیر در این روز به دو هزار و ۶۵۵ تومان رسید. پنجشنبه ۲۷ آبان با اینکه معمولا قیمت ارز افزایش پیدا می‌کند، اما لیر باز هم کاهش پیدا کرد و به دو هزار و ۵۴۵ تومان رسید. قیمت لیر در روز شنبه ۲۹ آبان کف برای ساعاتی کف قیمت خود در سال ۱۴۰۰ را شکست، اما در پایان معاملات هرطور شده توانست خود را روی دو هزار و ۵۱۰ تومان حفظ کند. دو هزار و ۵۲۵ تومان و دو هزار و ۵۳۵ تومان، ایستگاه‌های بعدی لیر در روز‌های یکشنبه و دوشنبه بودند. اتفاقی که نشان می‌داد بازار آزاد تلاش می‌کند در آستانه سال نو میلادی و با توجه به مسافرت‌های احتمالی به ترکیه یا استقبال از خرید‌های اینترنتی ظاهر امر را حفظ کند، ولی نهایتا امروز سه‌شنبه ۲ آذر، قیمت لیر از همان ابتدای معاملات صبحگاهی در شراشیبی افتاد و تا ظهر به دو هزار و ۴۵۰ تومان عقب‌نشینی کرد. این عدد، کمترین میزان ارزش لیر بازار آزاد ارز ایران در سال ۱۴۰۰ است.

قیمت لیر ترکیه در هفت روز گذشته

سه‌شنبه ۲۵ آبان چهارشنبه ۲۶ آبان پنجشنبه ۲۷ آبان شنبه
۲۹ آبان
یکشنبه ۳۰ آبان دوشنبه اول آذر سه‌شنبه ۲ آذر
دو هزار و ۷۴۰ تومان دو هزار و ۶۵۵ تومان دو هزار و ۵۴۵ تومان دو هزار و ۵۱۰ تومان دو هزار و ۵۲۵ تومان دو هزار و ۵۳۵ تومان دو هزار و ۴۵۰ تومان

لیر معاملات رسمی امسال در بازار آزاد ارز را با نرخ سه هزار و ۳۵ تومان آغاز کرد. تا پیش از معاملات صبحگاهی امروز سه‌شنبه ۲ آذر کمترین قیمت لیر در طول سال ۱۴۰۰، دو هزار و ۵۱۰ تومان بود. همچنین صرافی‌ها سقف قیمت لیر را در سال ۱۴۰۰ سه هزار و ۳۸۰ تومان ثبت کرده‌اند.

قیمت لیر ترکیه در سال 1400

قیمت ابتدای سال قیمت فعلی سقف قیمت کف قیمت
سه هزار و ۳۵ تومان دو هزار و ۴۵۰ تومان سه هزار و ۳۸۰ تومان دو هزار و ۴۵۰ تومان


خبر های فعال سایت 0

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد