اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
 

به لطف این ترفند فرش های شما عاری از گرد و غبار می شوند!

با این تکنیک، فرش را بدون فرستادن به قالیشویی تمیز کن.

فرش و قالیچه

فرش جزو جدایی ناپذیر دکوراسیون داخلی ما ایرانیان است، اما مسلما گرد و غبار و خاک زیادی را نیز به خود جذب می کند که البته باید بدانیم جاروبرقی تنها، نمی تواند تمام گرد و خاک نفوذ کرده به آن را تمیز کند. اگر به دنبال راهی موثر برای تمیز کردن فرش خود از گردو خاک هستید، باید این روش را امتحان کنید!

تکنیک تمیز کردن عمقی فرش

این روشی نیست که شما روزانه یا هفتگی از آن استفاده کنید، یک بار در ماه یا حتی یک بار در فصل کافی می باشد. کار زیادی لازم نیست و همچنین راه حل بسیار ارزان تری نسبت به فرستادن به قالیشویی است. تنها چیزی که نیاز دارید جاروبرقی است.

مرحله 1

برای شروع، فرش خود را طبق معمول جاروبرقی بکشید. بااین کار، تنها فقط گرد و غبار و خاک موجود در سطح را تمیز می کنید، نه خاکی که در لایه های عمیق تر وجود دارد؛ به همین دلیل پس از کشیدن جاروبرقی، فرش را وارونه کرده و پشت آن را نیز جارو بکشید.

با این کار هم خاک پشت فرش را تمیز می کنید و هم گرد و خاکی که در عمق فرش نفوذ کرده بود و به سختی به آن دسترسی داشتید، از جلوی فرش بیرون می ریزد. وقتی فرش را بردارید، خواهید دید چقدر خاک روی زمین است!

مرحله 2

برای جلوگیری از برگشت مجدد تمام خاک به فرش، باید نیمی از فرش را روی نیم دیگر تا کنید، سپس، تمام خاک و گرد و غبار را از روی زمین جارو برقی کنید. روند را در طرف دیگر تکرار کنید.

مرحله 3حالا، باید یکبار دیگر فرش را با جاروبرقی بکشید و دوباره آن را برگردانید. اگر وقتی فرش را زیر و رو می کنید هنوز خاک از آن می ریزد، پس کامل تمیز نشده است. این کار را تا جایی ادامه دهید که دیگر خاکی بیرون نریزد، درست است که زمانبر است، اما قطعاً ارزشش را دارد!

خبر های فعال سایت 0

سایر خبر های این گروه
.
اطلاع پاسخ کاربران به نظر شما و ارسال خبرنامه های سایت طلا با ایمیل
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد