معرفی شرکت معدنی Rio Tinto

معرفی  شرکت معدنی Rio Tinto

شرکت Rio Tinto راهبر جهانی در کشف، معدنکاری و فرآوری ذخایر معدنی می باشد.
بهره برداری جهانی کانی ها و فلزات اصلی برای توسعه و پیشرفت برای دستیابی به زندگی بهتر به ما کمک می نماید. شرکت Rio Tinto با کیفیت محلی بسیار خوب تقویت شده و تمام قسمت های خود را با توسعه پروژه ها گسترش می دهد.
بیشتر تولیدات شرکت شامل آلومینیوم، مس، الماس، تولیدات انرژی ( زغال سنگ و اورانیوم)، طلا، کانی های صنعتی ( بوراکس، اکسید تیتانیم، نمک، تالک و زیرکن) و کانسنگ آهنی است. محدوده فعالیت های گروه، جهانی بوده، اما عمدتاً در استرالیا و آمریکای شمالی با تجارت پراهمیت در آفریقای جنوبی، آسیا، اروپا و آفریقای جنوبی دیده می شود.

وقعیت کل پروژه های شرکت معدنی Rio Tinto بر روی نقشه

شرکت Rio Tinto شامل شرکت های فرعی ( همچون Borax، Comalco، Hamersley، Rio Tinto Coal استرالیا، Kennecott و Rio Tinto Iron & Titanium ) و شرکت فرعی (Coal & Allied و Palabora )، Escondida و سرمایه گذاری مشترک Grasberg، دیگر شرکت ها یا دولت ها شریک هستند.
در جایی که Rio Tinto بهره برداری می نماید، سلامت وامنیت حرف اول را می زند. دراین شرکت مردم محلی در سطوح مختلف مشغول به کار بوده و تضمین نسبی، تساوی در تقسیم سودها و بالابردن فرصت ها برای انجام پروژه ها را دارند.

تاریخچه
Rio Tinto plc و شرکت Rio Tinto به عنوان یک شرکت تجاری با همان مجموعه هیأت مدیره، مدیریت متحد و سهام مختلط ذخایر معدنی که بوسیله جغرافیای منطقه و نوع ماده معدنی به توازن رسیده اند، اداره می شود.
این نتایج در دسامبر ۱۹۹۵ با یکی شدن RTZ Corporation PLC و شرکت CRA به لیست شرکت های DLC بدست آمد. در ژوئن ۱۹۹۷، RTZ Corporation PLC به Rio Tinto plc و شرکت محدود CRA به شرکت محدود Rio Tinto تبدیل گردید.
شرکت محدود Rio Tinto (Conzinc Riotinto استرالیا) در سال ۱۹۶۲ با ادغام دو شرکت سهام استرالیایی Consolidated Zinc Corporation و Rio Tinto Company تشکیل گردیدند.
در ادامه ادغام ۱۹۶۲، شرکت RTZ تعدادی از پروژه های بزرگ خود شامل Palabora ( مس) در آفریقای جنوبی و Rossing ( اورانیوم) را در نامیبیا توسعه داد. همچنین مالکیت خود در گروه Borax در سال ۱۹۶۸ گسترش داد.
در اواسط ۱۹۹۵، درحدود ۴۰ درصد از سهام مستقیم در پتانسیل توسعه معدن طلا- مس Grasberg اندونزی در طول سرمایه گذاری مشترک با طلا- مس Freeport-McMoran بدست آمد.
پس از ۱۹۶۲، شرکت CRA در طول توسعه چندین اکتشاف معدنی مهم، شامل Hamersley ( کانسنگ آهن) در استرالیا، Bougainville ( مس) در گینه نو، Comalco ( بوکسیت، پالایش آلومینا و تصفیه آلومینیوم) در استرالیا و نیوزیلند، Argyle ( الماس) و Blair Athol و Tarong (زغال) در استرالیا و Kelian (طلا) و Kaltim Prima (زغال) در اندونزی به رشد قابل توجهی دست یافت.

نتایج اقتصادی
قیمت طلا در طی دسامبر بالا ماند، و سپس در اوایل ژانویه به ۵۵۰ دلار یعنی بالاترین قیمت در۲۵ سال گذشته رسید، فاکتورهای این افزایش شامل معامله بر روی ضعف دلاربوده است، در رابطه با این معاملات دولت چین ذخایر طلای خود را افزایش داد و در نتیجه ریسک توسعه ژئوپلتیکی نیز افزایش یافت. اخیراً تقاضا برای طلا با موفقیت مبادلات سرمایه برای سرمایه گذاران کوچک، افزایش یافت.
چرخه مقاومت در قیمت فلزات و کانی ها در سال ۲۰۰۳ آغاز شد و تا ۲۰۰۵ ادامه یافت و در بعضی از نمونه ها با زور در سال جدید افزایش یافتند. نهایتاً، انتظار می رفت که قیمت ها در دوره طولانی مدت به قیمت اصلی خود برگردد، اما در سال ۲۰۰۶ نشانه ها مثبت هستند. انتظار می رود رشد جهانی و همچنین رشد چین حمایت کننده تقاضای جهانی تولیدات باشد.
در میان OECD کشورهای ژاپن و اروپا برای تست آماده شدند تا بازگشت به رشد مناسب تر برای سال ۲۰۰۶ میسر شود، شاخص های اساسی معمولاً رشد دلار آمریکا را در فصل اول سال نشان می دهد.
سهام بسیاری از فلزات و کانی ها بسیار پایین بوده و می توان انتظار داشت که مشکلات تولید به حداقل رسیده و قیمت ها در طول ۲۰۰۵ افزایش نشان دهد.
تأیید ریسک برای رشد جهانی و تقاضای مواد معدنی در اواخر ۲۰۰۶ و نقش فعالیت های کلیدی در برخی مراکز داد و ستد باعث شد تا نتیجه کلی برای قیمت بسیاری از فلزات و کانی ها، پیش بینی می شود که قیمت بسیاری از کانی ها و فلزات به میزانی بیشتر از روند تاریخی خود برسند.


بهره برداری ها
معدن Escondida شیلی
معدن Keilan اندونزی
سرمایه گذاری مشترک Grasberg اندونزی
معدن Northparkes استرالیا
معدن Barneys Canyon ایالت متحده امریکا
معدن Cortez/ Pipeline ایالت متحده امریکا
معدن Kennecott Land ایالت متحده امریکا
فرآوری و کوره ذوب Kennecott
معدن Rawhide ایالت متحده امریکا/g

منبع : پایگاه ملی داده ها

نظرات
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد
اخبار سایر رسانه ها