مواد شیمیایی که موجب سرطان پستان می‌شوند:


مواد شیمیایی که موجب سرطان پستان می‌شوند:

بنزین و مواد شیمیایی حاصل از فرآیند احتراق در خودروها، تجهیزات چمن‌زنی و دود سیگار از اصلی‌ترین ترکیبات موثر در بروز سرطان‌ پستان هستند.
به گزارش نامه نیوز به نقل از ایسنا گروهی از متخصصان دانشکده بهداشت عمومی هاروارد در این مطالعه به شناسایی مهمترین ترکیب‌های شیمیایی برای پیشگیری از سرطان پستان پرداخته‌اند.

«جولیا برودی» یکی از متخصصان در این مطالعه گفت: هر زنی در آمریکا به ویژه در صورت انتخاب زندگی شهری در معرض ترکیب‌های شیمیایی قرار می‌گیرد که این فاکتور ممکن است خطر ابتلای او به سرطان پستان را افزایش دهد. متاسفانه در حال حاضر ارتباط بین ترکیب‌های شیمیایی سمی و سرطان پستان به شدت مورد غفلت قرار گرفته است.

برودی تاکید کرد که کاهش قرار گرفتن در معرض ترکیب‌های شیمیایی می‌تواند به حفظ سلامت بسیاری از زنان کمک کند. زمانی‌ که با افراد در مورد پیشگیری از سرطان پستان صحبت می‌شود تاثیر قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی بر بروز این سرطان، اغلب جدی گرفته نمی‌شود.

این خبر در کانال های تلگرامی بازنشر شده است / تاریخ درج خبر 1348-10-11 3:30:00 می باشد. این خبر توسط موتور جستجوگر شبکه های اجتماعی هرخبر جمع آوری شده و الزاما محتوای آن مورد تایید این مجموعه نمی باشد.