تشخیص سرطان با کمک الماس

محققان استرالیایی راهی برای استفاده از الماس به عنوان فانوس دریایی در اسکن‌های ام‌آرآی و شناسایی تومورهای سرطانی پیش از مرگبار شدن آن کشف کرده‌اند

تشخیص سرطان با کمک الماس

یافته‌های آن‌ها نشان می‌دهد که چگونه یک نسخه مصنوعی از یک سنگ گرانبها می‌تواند سرطان را در مراحل اولیه در اسکن ام‌آر‌آی نشان دهد.

دانشمندان دانشگاه سیدنی به این کشف رسیده بودند که نانوالماس‌ها برای انتقال دارو در جریان شیمی‌درمانی به دلیل غیر سمی و غیرواکنشی بودنشان مطلوب هستند. آنها می پنداشتند که می‌توان بر روی این خواص غیرسمی کار کرد و فهمیدند که الماس دارای ویژگی‌های مغناطیسی است که آن را قادر می‌سازد تا به عنوان راهنما در ام‌آر‌آی مورد استفاده قرار بگیرد.

محققان توجه خود را به قطبش بیش از حد نانو الماس‌ها معطوف کردند که فرایند هماهنگ‌کننده اتم در داخل الماس است. آن‌ها سپس توانستند یک سیگنال قابل تشخیص را توسط یک اسکنر ام‌آر‌آی ایجاد کنند. این روش می‌تواند با اتصال الماس‌های با قطبش بیش از حد به مولکول‌هایی که سرطان ها را هدف قرار می‌دهند، اجازه ردیابی جنبش مولکول را در بدن بدهد.

این کشف پزشکی، یک مثال عالی از این مسئله است که چگونه تحقیقات فیزیک کوانتوم از عهده مشکلات دنیای واقعی برمی آید و در این شرایط راه برای به تصویر کشیدن و هدف قرار دادن سرطان، قبل از خطرناک شدن آن باز می کند.

نظرات
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد
اخبار سایر رسانه ها