سامانه پیامکی طلا،سکه،ارز،تلفن گویا صفحه حرفه ای قیمت ها !!! اوقات شرعی وساعات نماز

مروارید باروک(Baroque pearl)

مروارید باروک به شکل نامنظم و غیرکروی است و اشکال هندسی آن میتواند دارای انحرافات جزئی، تخم مرغی شکل و یا ناصاف باشد.

آموزشگاه آرگو

مروارید باروک به شکل نامنظم و غیرکروی است و اشکال هندسی آن میتواند دارای انحرافات جزئی، تخم مرغی شکل و یا ناصاف باشد. اکثر مرواریدهای آب شیرین به شکل باروک هستند البته مروارید های پرورشی آب شور هم میتوانند به شکل باروک باشند. بیشترین میزان تقاضا برای مروارید باروک اشک شکل است و برای ایجاد آن از یک هسته کروی استفاده میشود.
مروارید های بسیار بزرگ باروک میتوانند تا قطر 30 الی 40 میلیمتر رشد کنند. علت تشکیل اینگونه مروارید ها وجود و نفوذ اجسام بیگانه، مانند بقایای حیوانات و گیاهان در بدن نرم تن میباشد. جسم خارجی معمولاً یک خرچنگ کوچک یا جلبک بوده که به درون بدن نرم تن نفوذ کرده است. همین که صدف از وجود اجسام خارجی اطلاع پیدا کند به دور آن موادی ترشح کرده تا از خود محافظت نماید. بدن جاندار که حالا در مرکز مروارید قرار گرفته است کم کم تجزیه شده و گازهایی را متصاعد میکند و در نتیجه شکل مروارید به دلیل فشار گازهای درون آن دگرگون و کم کم به همان حالت سفت میشود.
در زمان رنسانس مرواریدهای باروک به شدت مورد توجه جواهرسازان واقع شدند زیرا به آنها ، نه به شکل محصولی از نرم تنان دریایی بلکه به عنوان شکلی منحصر به فرد طبیعی و بدیع می نگریستند. به طور مثال در قرن شانزدهم میلادی آنها از یک مروارید باروک بزرگ به عنوان بدن یک مرد که دارای دم ماهی بود استفاده کردند.
با ارزش ترین مرواریدهای باروک، مروارید دریای جنوب و مروارید تاهیتی (جزیره ای در جزایر پولینزی) است که توسط Pinctadamargaritifera(صدف های لبه سیاه) و Pinctada maxima(صدف های لبه طلای و لبه سفید) تولید میشوند. اگرچهدر آب شور انواع مختلف مروارید کشت میشود ولی با افزایش عمق صدف احتمال بوجود آمدن مروارید باروک افزایش می یابد. در اغلب مزرعه های کشت مروارید تاهیتی بیش از 40 درصد مروارید ها به شکل باروک یا شبه باروک کشت می شوند.
منبع : آموزشگاه آرگو

نظرات
ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد
اخبار سایر رسانه ها