دریافت روزانه نرخ طلا سکه و ... ( پیامکی و تلفن گویا ). جدید ترین ژورنال طلا و جواهرات
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

ژاپن از هیچ تلاشی برای حفظ برجام دریغ نمی‌کند

معاون سخنگوی دولت ژاپن گفته است توکیو از هیچ تلاشی برای حفاظت از برجام و پیشبرد این توافق دریغ نخواهد کرد.

از اینستاگردی سایت طلا دیدن فرمایید. آخرین مدل ها و مصنوعات طلا و جواهر

یک مقام ارشد ژاپن با اشاره به تلاش های توکیو برای کاهش تنش در منطقه گفت که از لحاظ سنتی روابط نزدیکی با ایران داریم و به این مناسبات بسیار اهمیت می دهیم.
«یاسوتوشی نیشیمورا » معاون سخنگوی ارشد دولت ژاپن روز سه شنبه در مصاحبه ای که تلویزیون ژاپن و دیگر رسانه های این کشور آن را منتشر کرده اند، گفت: ژاپن از هیچ تلاشی برای حفاظت از برجام و پیشبرد این توافق دریغ نخواهد کرد.
وی گفت که می دانیم ایران از توافق هسته ای خارج نشده و گزارش های مربوط به این موضوع را نیز مردود دانسته و همچنان به برجام پایبند بوده است این برای ژاپن از اهمیت زیادی برخوردار است.
نیشیمورا افزود: اینکه به لحاظ سنتی روابط خوبی با ایران داریم بر اهمیت موضوع می افزاید و برای همین ژاپن می خواهد نقش فعالی در حراست از صلح و ثبات منطقه ایفا کند.
ژاپن از جمله کشورهایی است که بارها از برجام دفاع کرده و خواستار پایبندی طرف های دیگر به این توافق شده است از دیدگاه ژاپن و دیگر کشورهای حامی برجام توافق برای این بود که در ازای کاهش فعالیت های هسته ای ایران، تحریم ها لغو شود.
روزنامه ژاپن تایمز می نویسد: وقتی ژاپن یک سال قبل متوجه شد که دولت آمریکا قصد دارد از برجام خارج شود بشدت از بابت این تصمیم گیری ابراز تاسف کرد و همان زمان اعلام نمود که این کار آمریکا توافق هسته ای را به مخاطره می اندازد.
همین نشریه به نقل از برخی منابع وزارت خارجه ژاپن و بدون اشاره به نام آنها به دلیل حساسیت موضوع آورده است: فضای محدودی برای فعالیت ژاپن در بحبوحه تنش ها وجود دارد اما توکیو می تواند ایفا گر نقش خود باشد.
بر اساس گزارش این نشریه، "شینزو آبه " نخست وزیر ژاپن قرار است دهه سوم خرداد ماه امسال به تهران سفر کند.

انتهای پیام/

برچسب ها :

ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است
DD

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا