سایت طلا را در تلگرام دنبال کنید.
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

برجام؛ موضوع مذاکرات وزرای خارجه روسیه و چین

در مسکو اعلام شد که وزیران امور خارجه روسیه و چین امروز (دوشنبه) مذاکراتی را درباره وضعیت بوجود آمده درباره برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) و لزوم حفظ این توافقنامه‌ بین المللی انجام خواهند داد.

وزارت امور خارجه روسیه اعلام کرد که "سرگئی لاوروف " و "وان ایی " وزرای خارجه روسیه و چین امروز (دوشنبه) مذاکراتی را درباره اوضاع پیرامون برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، ونزوئلا و کره شمالی انجام می دهند.
بر اساس این اطلاعات، وزرای خارجه روسیه و چین در این دیدار به تبادل نظر دربار طیف وسیعی از مسائل مهم در دستورکار بین المللی، به خصوص روند اوضاع در ونزوئلا، وضعیت در منطقه شبه جزیره کره و همچنین لزوم حفظ توافقنامه هسته ای با ایران با توجه به شرایط بوجود آمده پیرامون برجام، خواهند پرداخت.
وزارت خارجه روسیه یادآور شده، مقامات مسکو و پکن در اکثر مسائل بین المللی دیدگاهی کاملاً مشابه یا بسیار نزدیک به یکدیگر داشته و خواستار حل و فصل مشکلات بر اساس همبستگی، منافع مشترک همه طرفین و همکاری های متقابلاً سودمند و عادلانه هستند.
وزرای خارجه روسیه و چین در این دیدار همچنین فراهم سازی مقدمات سفر "شی جین پینگ " رهبر چین به روسیه که قرار است در اجلاس بین المللی اقتصادی سن پترزبورگ (8-6 ژوئن/اواسط خرداد ماه) شرکت کند، را بررسی خواهند کرد.
علاوه بر این، انتظار می رود که دو طرف دورنمای توسعه آتی در مشارکت روسیه-چین با توجه به نتیجه مذاکرات اخیر رهبران دو کشور در حاشیه دومین نشست سران «یک کمربند-یک راه » که در پکن برگزار شد را نیز مورد بررسی قرار دهند.
انتهای پیام/


ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است
DD

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا