دریافت روزانه نرخ طلا سکه و ... ( پیامکی و تلفن گویا ). جدید ترین ژورنال طلا و جواهرات
Warning Component => SEARCH | LIST
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

فشار آمریکا به هند برای توقف خرید نفت از ونزوئلا

آمریکا هند را تحت فشار گذاشته تا خرید نفت از دولت ونزوئلا را متوقف کند.

اخبار جدیدتر و مرتبط با این خبر را مشاهده نمایید:

از اینستاگردی سایت طلا دیدن فرمایید. آخرین مدل ها و مصنوعات طلا و جواهر

 آمریکا هند را تحت فشار گذاشته تا خرید نفت از دولت ونزوئلا را متوقف کند. دولت ترامپ در هفته جاری تهدید کرد تحریم های بیشتری وارد میکند تا شاهراه های مالی مادورو قطع شوند .
الیوت آبرامز، فرستاده ارشد آمریکا در ونزوئلا گفت: « ما می گوییم شما نباید به این رژیم کمک کنید. شما باید طرف مردم ونزوئلا باشید » .
دولت ترامپ همین پیام را به سایر دولت ها هم داده است و بانکها و شرکتهای معامله کننده با مادورو را تهدید کرده است .
آبرامز رویکرد آمریکا را «مجادله آمیز، متقاعدکننده و مصرانه » دانست .
این گفتگو با هند در شرایطی انجام می شود که آمریکا و متحدانش در منطقه که پشتیبان خوان گوایدو، رهبر مخالفان ونزوئلا هستند تهدید کرده اند تحریم های بیشتری را وضع می کنند تا جلوی جریان درآمد دولت مادورو را بگیرند و او را مجبور به برکناری کنند .
واشنگتن گوایدو را رهبر قانونی ونزوئلا می داند و تحریم هایی بر بخش نفت این کشور وضع کرده و اعلام کرده که سرمایه های مقامات بلندپایه دولت ونزوئلا مصادره می شوند و ممنوعیت ویزا برایشان در نظر گرفته می شود .
بازار هند برای اقتصاد ونزوئلا حساس است چون این کشور از نظر تاریخی دومین مشتری بزرگ نفت ونزوئلا است که پول نقد پرداخت می کند. قبل از هند آمریکا قرار دارد که از طریق تحریم ها کنترل بیشتر درآمد نفتی ونزوئلا را به گوایدو داده است .
واشنگتن از هند می خواهد همین کار را انجام دهد .
محموله های نفتی به سمت چین، یک واردکننده بزرگ دیگر نفت ونزوئلا، پولی به همراه ندارد چون باید میلیاردها دلار وامی را که کاراکاس از پکن گرفته پرداخت کنند .
گفت و گو با هند بر سر ونزوئلا در شرایطی انجام می شود که تنش های تجاری بین واشنگتن و دهلی نو بالا گرفته و آمریکا به هند فشار می آورد خرید نفت از ایران را هم متوقف کند .
آمریکا قصد دارد به امتیازات ویژه تجاری هند خاتمه دهد. طبق این امتیازات هند اجازه دارد تا 5.6 میلیارد دلار بدون عوارض به آمریکا صادرات داشته باشد .
مانوئل کوودو، وزیر نفت ونزوئلا در اواسط فوریه در کنفرانسی در دهلی نو شرکت کرد تا صادرات نفت خام کشورش را به هند دو برابر کند و واردات محصولات پالایش شده هند را هم افزایش دهد. وی همچنین گفت که برای مبادلات پایاپای هم آماده است .
ولی صادرات ونزوئلا به هند از زمان تحریم های آمریکا علیه شرکت نفت دولتی این کشور ، ثابت مانده یعنی محموله های صادراتی به هند برای جبران کاهش خرید آمریکا کافی نیستند .
ونزوئلا مستقیماً 297 هزار بشکه در روز نفت خام در فوریه به هند صادر کرد که شامل بشکه های فرستاده شده به سایر بنادر مثل سنگاپور یا روتردام نمی شود. هند 342 هزار بشکه در روز نفت خام ونزوئلا را در ژانویه وارد کرد. مقدار واردات این کشور از ونزوئلا در سال گذشته 340 هزار بشکه در روز بود .
این مقدار از 400 هزار بشکه در روزی که هند قبلا وارد می کرد کمتر بود و جبران کاهش واردات آمریکا را نمی کرد. آمریکا در فوریه 104800 بشکه در روز واردات از ونزوئلا داشت که کمتر از 500 هزار بشکه در روز قبل از اعمال تحریم ها بود .
 


ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است
DD

پر بحث ترین خبرها
اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا