جدید ترین ژورنال طلا و جواهرات

فقط در ۷ درصد کشورها انتشار آمار تورم با بانک مرکزی است

رئیس مرکز آمار با بیان اینکه تا خرداد سال ۹۸ قانون آمار کشور آماده میشود، گفت: تنها در ۷ درصد کشورهای دنیا مثل اریتره و کنگو بانک مرکزی آمارهای رشد و تورم را اعلام میکند.

امید علی پارسا در نشست خبری که در مرکز آمار ایران برگزار شد، با بیان اینکه قانون مرکز آمار ایران با پیگیریهای رئیس مجلس و همچنین مرکز پژوهشها قرار است تا پایان خرداد ماه  سال بعد نهایی شود، گفت: در کمیسیون شورای عالی امار پیش نویس قانون جدید آمار کشور در حال بررسی بوده و قرار است تا پایان اذر ماه این پیش نویس در شورا به تصویب  برسد.

رئیس مرکز آمار با بیان اینکه، تنها در 7 درصد کشورهای دنیا امارهای مربوط به رشد اقتصادی توسط بانکهای مرکزی ارائه میشود،گفت: در کشورهای مثل آنگولا، هندوراس، کیپ ورود، هاییتی، پاراگوئه و گینه آمارهای مروبط به رشد اقتصادی توسط بانکهای مرکزی ارائه میشود این درحالی است که در 70 درصد کشورهای جهان این آمارها توسط مراکز امار ارائه میشود.

وی ادامه داد، در خصوص تورم نیز موضوع به همین شکل است و در 5 کشور، از قبیل موناکو و اریتره نرخ تورم توسط بانکهای مرکزی ارائه میشود، اتفاقا این کشورها بسیار ناشناخته اند.

برچسب ها :

ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا