دریافت روزانه نرخ طلا سکه و ... ( پیامکی و تلفن گویا ). جدید ترین ژورنال طلا و جواهرات
Warning Component => SEARCH | LIST
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

نرخ تورم ونزوئلا به بیش از 488 هزار درصد رسید

سایت طلا : تازه ترین آمارها نشان می دهد که نرخ تورم ونزوئلا در 12 ماه منتهی به سپتامبر 2018 میلادی از مرز 488 هزار درصد فراتر رفته است.

اخبار جدیدتر و مرتبط با این خبر را مشاهده نمایید:

از اینستاگردی سایت طلا دیدن فرمایید. آخرین مدل ها و مصنوعات طلا و جواهر

به گزارش رویترز ، تازه ترین آمارهای کنگره ونزوئلا حاکی است که نرخ تورم این کشور در 12 ماه منتهی به سپتامبر به بیش از 488865 درصد رسیده است.

بر اساس این گزارش آمارهای جدید نشان می دهد که تورم فزاینده همچنان در اقتصاد ونزوئلا یکه تازی می کند و اقتصاد بحران زده این کشور را در آستانه فروپاشی قرار داده است.

این گزارش افزود: تورم روزانه در ونزوئلا اکنون به 4 درصد رسیده است. تورم ماهیانه در سپتامبر نیز به بیش از 233 د رصد رسیده است. این رقم در ماه اوت نیز به 223 درصد رسیده بود.

نیکولاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا که مشکلات اقتصادی و اجتماعی اخیر این کشور را توطئه آمریکا و حامیان داخلی واشنگتن می داند، ماه گذشته سعی کرد با حذف 5 صفر از پول ملی این کشور با تورم فزاینده مقابله کرده و قیمت ها را تثبیت کند.

مادورو همچنین حداقل دستمزدها را نیز 3 هزار درصد افزایش داده است. معرفی ارز دیجیتال نیز از دیگر تدابیر دولت ونزوئلا برای مقابله با تورم فزاینده بوده است. پس از آنکه بانک مرکزی ونزوئلا از انتشار امارهای رسمی اقتصادی از 3 سال پیش تاکنون خودداری کرده است، کنگره ونزوئلا که در اختیار مخالفان دولت است، آمارهای اقتصادی را اعلام می کند.

صندوق بین المللی پول پیش بینی کرده است که نرخ تورم ونزوئلا در سال 2018 میلادی به بیش از یک میلیون درصد خواهد رسید.


سایر خبر های این گروه
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است
DD

پر بحث ترین خبرها
اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا