دریافت روزانه نرخ طلا سکه و ... ( پیامکی و تلفن گویا ). جدید ترین ژورنال طلا و جواهرات
Warning Component => SEARCH | LIST
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
شورای جهانی طلا :110

بحران ایتالیا موجب افزایش تقاضای سرمایه گذاری برای طلا شد

سایت طلا : شورای جهانی طلا اعلام کرده است که بحران سیاسی و اقتصادی ایتالیا تاثیر زیادی بر افزایش تقاضای طلا از سوی صندوق های بزرگ سرمایه گذاری جهان داشته است.

اخبار جدیدتر و مرتبط با این خبر را مشاهده نمایید:

به گزارش کیتکو نیوز، شورای جهانی طلا از افزایش 15 تنی ذخایر طلای صندوق های بزرگ سرمایه گذاری جهان طی ماه می خبر داده است که بیشترین فعالیت مربوط به صندوق های اروپا و آسیا بوده است.

بر اساس این گزارش میزان ذخایر طلای صندوق سرمایه گذاری ئی تی اف تا پایان ماه می به 2484 تن رسیده است. این سومین ماه متوالی است که این صندوق ها با افزایش ذخایر طلا روبرو شده اند. در ماه آوریل نیز ذخایر طلای این صندوق بیش از 72 تن افزایش یافته بود.

در حالی که صندوق های ئی تی اف در اروپا و آسیا به ترتیب با افزایش 25.6 و 20.8 تن طلا در ماه می روبرو شده اند ولی ذخایر  طلای صندوق ئی تی اف در آمریکای شمالی با کاهش 29.6 تن روبرو بوده است.

به اعتقاد خوان کارلوس آرتیگاس مدیر بخش تحقیقات سرمایه گذاری شورای جهانی طلا، بحران سیاسی ایتالیا عامل مهمی برای افزایش خرید طلا از سوی سرمایه گذاران اروپایی داشته است.

از سوی دیگر نوسان شدید قیمت طلا و افزایش ارزش دلار عامل مهمی برای کاهش ذخایر  طلای صندوق ئی تی اف در آمریکای شمالی بوده است.

برچسب ها :

ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد

پر بحث ترین خبرها
اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا