جدید ترین ژورنال طلا و جواهرات

سرمایه گذاران چگونه بر قیمت طلا تاثیر می گذارند؟

سایت طلا : یک تحلیلگر ارشد اقتصادی بر این باور است که قیمت جهانی طلا در دو سال اخیر بیشتر تحت تاثیر تقاضای سرمایه گذاری با افزایش روبرو شده است.

به گزارش کیتکو نیوز، تام برادی تحلیلگر ارشد اقتصادی شرکت معدنی نیومونت تاکید کرد: افزایش قیمت جهانی طلا از سال 2016 میلادی تاکنون بیشتر به دلیل تمایل سرمایه گذاران برای خرید این فلز گرانبها بوده است.

بر اساس این گزارش وی افزود: گرچه نوسانات قیمت جهانی طلا در طول زمان بیشتر مربوط به تعادل بین عرضه و تقاضا است ولی تحلیل های جدید نشان می دهد که عامل اصلی افزایش قیمت طلا از سال 2016 تاکنون، جذابیت طلا برای سرمایه گذاری بوده است.

قیمت طلا از 1050 دلار در هر اونس در سال 2016 به بیش از 1310 دلار رسیده است. بخش زیادی از این افزایش قیمت مربوط به تمایل سرمایه گذاران برای خرید طلا بوده است. در واقع تقاضای سرمایه گذاری طی سال های اخیر از تقاضای فیزیکی پیشی گرفته است.

وی افزود: قیمت طلا در شرایط کنونی در محدوده خاصی گرفتار شده و برای شکسته شدن این محدوده قیمتی نیاز به تشدید ریسک های سیاسی و اقتصادی است.

تنها در صورت تشدید تنش های سیاسی و اقتصادی در آمریکا یا سایر مناطق جهان می توان نسبت به افزایش قیمت جهانی طلا امیدوار بود.

برچسب ها :

ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد
1 1

صدرا میگه :

تاریخ: 1397/02/23 ساعت 13:12
سلام با توزیع سکه در سررسیدهای مختلف قطعا قیمت طلا وسکه کاهش خواهد یافت پس فعل از سرمایه گذاری برروی طلا خودداری کنید تا زمانی که قیمت ها به ثبات برسد یعنی افزایش و کاهش سکه و طلا هیجانی نباشد


اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا