دریافت روزانه نرخ طلا سکه و ... ( پیامکی و تلفن گویا ). جدید ترین ژورنال طلا و جواهرات
Warning Component => SEARCH | LIST
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک

۱۰ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان سکه پیش‌فروش شد/ کاهش حجم پایه پولی+جدول

حجم کل درآمد بانک مرکزی از پیش‌فروش سکه ۱۰ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان بوده و با توجه به اینکه این منابع به حساب بانک مرکزی واریز شده است، معادل این رقم از حجم پایه پولی کاسته شده است.

اخبار جدیدتر و مرتبط با این خبر را مشاهده نمایید:

از اینستاگردی سایت طلا دیدن فرمایید. آخرین مدل ها و مصنوعات طلا و جواهر

با توجه به زمان‌های تعیین شده برای عرضه سکه‌های پیش فروشی، میزان سکه‌ در سررسید‌های مختلف و ارزش مجموع سکه‌های پیش فروش شده قابل محاسبه است.

بانک مرکزی از 17 فروردین ماه قیمت سکه 6 ماهه و یکساله را به ترتیب 75 هزار تومان و 50 هزار تومان افزایش داد و بخشی از سکه‌ها‌های این ماه پیش از افزایش قیمت پیش خرید شده بود، میانگین بهای هر قطعه سکه برای تحویل در مهر ماه امسال یک میلیون و 455 هزار تومان و برای تحویل در فروردین ماه سال آینده یک میلیون 340 هزار تومان در نظر گرفته شده است. 

در طرح پیش فروش سکه 7 میلیون و 650 هزار قطعه سکه پیش فروش شد که 799 هزار قطعه سکه یک ماهه، 666 هزار و 500 قطعه سکه سه ماهه،  2 میلیون و 852 هزار قطعه سکه 6 ماهه، 825 هزار قطعه سکه 9 ماهه، 2 میلیون و 28 هزار و 500 قطعه سکه یک ساله، 65 هزار و 500 قطعه سکه 18 ماهه و 408 هزار قطعه سکه دو ساله بوده است.

اگر این طرح را از منظر متغیرهای پولی بررسی کنیم، در مجموع 10 هزار و 900 میلیارد تومان از حجم پایه پولی کاسته شده و با توجه قرار داشتن عدد ضریب فزاینده پولی در سطح 7.3، در مجموع 79 هزار و 570 میلیارد تومان در مدت یک سال از حجم نقدینگی کاسته شده است.


سایر خبر های این گروه
ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است
DD

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا