دریافت روزانه نرخ طلا سکه و ... ( پیامکی و تلفن گویا ). جدید ترین ژورنال طلا و جواهرات
Warning Component => SEARCH | LIST
اونس طلا1285.4
مظنه1,596,500
18 گرم368,500
ارزش سکه3,596,915
قدیم (بهار)3,961,000
جدید (امامی)4,111,000
نیم2,161,000
ربع1,311,000

کاهش خرید بدهی های آمریکا از سوی چین چه تاثیری بر طلا دارد؟

سایت طلا : یک سئوال مهم که طی روزهای اخیر در بازارهای بین المللی مطرح شده این است که اگر چین خرید بدهی ها و اوراق قرضه آمریکا را کاهش دهد، این مساله چه تاثیری بر قیمت طلا خواهد داشت.

اخبار جدیدتر و مرتبط با این خبر را مشاهده نمایید:

از اینستاگردی سایت طلا دیدن فرمایید. آخرین مدل ها و مصنوعات طلا و جواهر

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی اینوستینگ، میزان ذخایر رسمی طلای چین بیش از 1800 تن اعلام شده است. چین پنجمین ذخایر بزرگ طلای جهان را در اختیار دارد. البته تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که میزان ذخایر واقعی طلای چین بسیار بیشتر از ارقام اعلام شده است.

بر اساس این گزارش، گرچه تاثیر ذخایر طلای چین بر قیمت جهانی این فلز گرانبها مورد تردید و سئوال است ولی چیزی که کاملا روشن و بدیهی است آن است که اقتصاد چین و تحولات آن تاثیر مهمی بر بازارهای جهانی دارد.

بازارهای مالی چین نیز تاثیر زیادی بر نوسانات شاخص سهام در سایر بازارهای مالی بین المللی دارد. نگرانی ها نسبت به افت رشد اقتصادی چین و فعالیت های صنعتی این کشور فشار زیادی را بر قیمت کالاها وارد می کند.

اکنون نگرانی های زیادی درباره کاهش خرید اوراق قرضه و بدهی های آمریکا از سوی چین مطرح شده است. چین یکی از بزرگترین خریداران اوراق قرضه و بدهی آمریکا به شمار می رود. میزان ذخایر ارزی چین به بیش از 3 تریلیون دلار رسیده و بخش مهمی از این ذخایر را اوراق قرضه و بدهی آمریکا تشکیل می دهد.

ولی اگر چین خرید اوراق قرضه و بدهی آمریکا را کاهش دهد یا متوقف کند، این مساله چه تبعاتی برای قیمت طلا به همراه خواهد داشت؟ تصمیم چین می تواند موجب کاهش تمایل و رغبت جهانی برای خرید اوراق قرضه آمریکا شود. این مساله در نهایت به نفع تقاضا و قیمت جهانی طلا خواهد بود.

سابقه و تجربه تاریخی نیز نشان می دهد که رابطه نزدیک و معناداری بین قیمت طلا و نرخ بهره اوراق قرضه آمریکا وجود دارد.

البته برخی کارشناسان اقتصادی بر این باورند که نگرانی ها درباره کاهش خرید اوراق قرضه آمریکا از سوی چین بزرگنمایی شده است چرا که چین در شرایط کنونی قصد دارد ارزش یوان خود را مدیریت کند و در چنین شرایطی بعید است که وضعیت ذخایر ارزی بین المللی خود را به طور ساختاری و اساسی تغییر دهد.

به نظر می رسد نوسانات ارزش دلار آمریکا نیز تاثیر مهمی بر قیمت جهانی طلا و سایر کالاهای راهبردی خواهد داشت.

برچسب ها :

ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد

اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا