دریافت روزانه نرخ طلا سکه و ... ( پیامکی و تلفن گویا ). جدید ترین ژورنال طلا و جواهرات
Warning Component => SEARCH | LIST
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
رئیس اتحادیه طلا و جواهر مشهد مطرح کرد

ضربه بزرگ مالیات بر ارزش افزوده بر پیکره صنعت طلا و جواهر

رئیس اتحادیه طلا و جواهر مشهد گفت: اخذ مالیات بر ارزش افزوده ضربه بسیار بزرگی بر پیکره صنعت طلا و جواهر وارد کرده است.

اخبار جدیدتر و مرتبط با این خبر را مشاهده نمایید:

به گزارش سایت طلا به نقل از ایسنا،باقر معبودی‌نژاد شب گذشته در افتتاحیه یک گالری جواهرات اظهار کرد: متاسفانه مسئولان رده بالای ما به جای کمک و مشورت راسا تصمیم‌گیری می‌کنند و به همین جهت امروز شاهد آن هستیم که مالیات بر ارزش افزوده برای یک سال دیگر تمدید شده است.

 
وی ادامه داد: این امر ضربه بسیار بزرگی بر پیکره صنعت طلا و جواهر وارد کرده است. با وجود اینکه چندین سال تمام وقت ما در اتحادیه و انجمن گرفته شده و قول مساعدی نیز در این زمینه به ما داده شد که متاسفانه این قول نادیده گرفته شده است.
 
رئیس اتحادیه طلا و جواهر مشهد با بیان اینکه کشور ما متاسفانه بازار خیلی خوبی را برای کشورهای همجوار رقم زده که آن‌ها تولید کنند و ما مصرف کنیم، عنوان کرد: امروز ما شاهد آن هستیم که صنعتگران و سازندگان ما از این مساله شاکی هستند و دست آن‌ها بسته بوده است. در این زمینه نیز شاهد هستیم که کالای خارجی وارد شده و جای تولیدات داخلی را گرفته است.
 
معبودی‌نژاد با اشاره به اینکه ما امروزه بهترین برندها را در شهر خود داریم که برای مجموعه صنف طلا افتخار بزرگی بشمار می‌آید، تصریح کرد: اما موضوع صادرات و اشتغال‌زایی در کشور ما نادید گرفته شده و فقط در حد شعار گفته می‌شود.
 
وی خاطرنشان کرد: در چند ماه گذشته در خصوص اصلاحات مالیات بر ارزش افزوده مطالبی مطرح شد اما باز هم یک سال این امر را تمدید کردند. ما به مسئولان خود اعتماد کردیم. آن‌ها گفته بودند موضوع مالیات بر ارزش افزوده برای صنف طلا و جواهر حذف شده اما امروزه ما شاهد چیز دیگری هستیم.
 
در ادامه ابراهیم افشاری، دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی، اظهار کرد: من از 3 سال قبل که وارد عرصه طلا، جواهر و سنگ‌های قیمتی در مشهد مقدس شدم، ابتدا حجم قاچاقی که اتفاق افتاد بسیار ما را نگران کرد و سطح عرضه را که مشاهده کردیم هم مملو از کالاهای خارجی بود.
 
وی ادامه داد: به همین منظور در ابتدا ما یک آسیب‌شناسی انجام دادیم تا به آن پی ببریم که مشکل در کجا بوده است. نهایتا متوجه شدیم عامل اصلی قاچاق در صنعت طلا در ابتدای امر خود دولتی‌ها بوده‌اند. شاید قوانین و مقرراتی بوده که باعث شده ما این صنعتی که زمانی پیشرو در منطقه و خاورمیانه بوده، تبدیل به صنعتی شود که بازار ما را در اختیار خارجی‌ها قرار داده است.
 
دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز خراسان رضوی افزود: موضوع مالیات بر ارزش افزوده به مدت یک سال تمدید شده و در این هفته که این موضوع را پیگیری کردیم و در کمیسیون اقتصادی مجلس و مرکز پژوهش‌های مجلس این موضوع را پیگیری کردیم. نکته مهم دیگر این است که موضوع طلا، جواهر و نقره را در استان حداقل به موضوع اولویت‌دار مسئولان تبدیل کردیم و اتحادیه این امر را شهادت می‌دهد.


ديدگاه هاي ارسال شده توسط شما، پس از تاييد توسط سايت طلا در وب سايت منتشر خواهد شد

پر بحث ترین خبرها
اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا