دریافت روزانه نرخ طلا سکه و ... ( پیامکی و تلفن گویا ). جدید ترین ژورنال طلا و جواهرات
Warning Component => SEARCH | LIST
اونس طلاکلیک
مظنهکلیک
18 گرمکلیک
ارزش سکهکلیک
قدیم (بهار)کلیک
جدید (امامی)کلیک
نیمکلیک
ربعکلیک
بانک آمریکایی مریل لینچ:55.56

میانگین قیمت طلا سال آینده به 1250 دلار می رسد

سایت طلا : بانک آمریکایی مریل لینچ در تازه ترین گزارش خود پیش بینی نسبت به قیمت طلا در سال 2018 میلادی را کاهش داده است.

اخبار جدیدتر و مرتبط با این خبر را مشاهده نمایید:

از اینستاگردی سایت طلا دیدن فرمایید. آخرین مدل ها و مصنوعات طلا و جواهر

به گزارش سایت طلا به نقل از پایگاه اینترنتی کیتکو نیوز، بانک مریل لینچ آمریکا اعلام کرده است که تقویت ارزش دلار و افزایش بهره اوراق قرضه فشار زیادی را بر قیمت طلا در اوایل سال 2018 وارد خواهد کرد.

بر اساس این گزارش بانک مریل لینچ پیش بینی کرده است که قیمت هر اونس طلا در سه ماه نخست سال آینده به کمتر از 1250 دلار خواهد رسید. این رقم در گزارش قبلی این بانک آمریکایی 1400 دلار اعلام شده بود.

این بانک آمریکایی نسبت به روند قیمت جهانی طلا در ماه های بعد سال آینده نیز چندان امیدوار نبوده است. مریل لینچ پیش بینی کرده است که قیمت طلا در سه ماه دوم سال آینده به 1300 دلار خواهد رسید، این رقم نیز در گزارش قبلی این بانک 1350 دلار اعلام شده بود.

بر این اساس میانگین قیمت طلا در سه ماه سوم 2018 نیز به 1300 دلار خواهد رسید، این رقم نیز در گزارش قبلی این بانک 1400 دلار اعلام شده بود.

تحلیلگران بر این باورند که تصمیم فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره طی ماه های آینده با توجه به پایین بودن نرخ تورم فشار زیادی را بر قیمت طلا وارد خواهد کرد.

معمولا افزایش نرخ بهره و تقویت ارزش دلار موجب کاهش قیمت طلا در بازارهای بین المللی می شود. پیش بینی می شود نرخ بهره اوراق قرضه ده ساله خزانه داری آمریکا طی سال آینده به 2.85 درصد برسد که این بالاترین رقم در 4 سال اخیر به شمار می رود.

در صورتی که ترامپ بتواند سیاست های اقتصادی و مالیاتی خود را در کنگره به تصویب برساند، پیش بینی می شود ارزش دلار با افزایش بیشتری روبرو خواهد شد. ادامه روند نزولی ارزش یورو در برابر دلار نیز طی ماه های آینده می تواند چالش بزرگ و مهمی برای قیمت جهانی طلا باشد.

پیش بینی تحلیلگران این بانک آمریکایی آن است که روند صعودی ارزش دلار تا پایان سال 2017 میلادی ادامه خواهد داشت و این رقم طی سال آینده نیز دنبال خواهد شد.

به نظر می رسد هرگونه تصمیم اختمالی فدرال رزرو برای عدم افزایش نرخ بهره یا تشدید تنش های سیاسی در عرصه بین المللی می تواند عوامل اصلی برای افزایش احتمالی قیمت طلا در ماه های آینده باشد.

برچسب ها :

ثبت نظر با عضویت در سایت امکان پذیر است
DD

پر بحث ترین خبرها
اخبار سایر رسانه ها
پر بازدیدترین خبرها
نمودار قیمت طلا